TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI'NDAN D-MARİN DİDİM'E ÖDÜL


TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI'NDAN D-MARİN DİDİM’E ÖDÜL

Doğuş Grubu bünyesinde Doğu Akdeniz Çanağı ve Adriyatik Denizinin en büyük marina zinciri D-Marin Marinalar Grubuna bağlı olarak faaliyet gösteren D-Marin Didim, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından düzenlenen Mavi Bayrak Çevre Eğitim Etkinliklerinde İçerik ve Dosyalama kategorisinde ödüle layık görüldü.
 D-Marin Marinalar Grubuna bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren D-Marin Didim, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından 2001 yılından bu yana düzenlenen Mavi Bayrak Çevre Etkinliklerinde ödüle layık görüldü. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ankara, Gazi ve Atılım Üniversitelerinin ilgili bölümlerinden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu D-Marin Didim, İçerik ve Dosyalama kategorisinde ödül aldı.
 Doğu Akdeniz çanağı ve Adriyatik Denizinin en büyük uluslararası marina zincirine sahip olan D-Marin Marinalar Grubu bünyesinde, 2009 yılında faaliyetlerine başlayan D-Marin Didim, hem hizmet kalitesi ve teknik altyapı özellikleri hem de lokasyonu ile sadece Türk karasularında yüzen tekneler için değil, aynı zamanda tüm Akdeniz havzasındaki tekne sahipleri için de ayrıcalıklı bir adres olmaya devam ediyor.
 Geçtiğimiz aylarda, Uluslararası Yat Limanları Birliği (TYHA) tarafından düzenlenen Yılın Marinası Yarışmasında (The Marina of The Year Award) En İyi Uluslararası Marina? kategorisinde ikincilik ödülünün sahibi olan D-Marin Didim, son olarak Türkiye Çevre Eğitim Vakfının (TÜRÇEV) düzenlediği Mavi Bayrak Çevre Etkinliklerinin jürisi tarafından İçerik ve Dosyalama kategorisinde ödüle layık görüldü.Çevre eğitimi ve bilincini artırmak amacıyla 2001 yılından bu yana her yıl TÜRÇEV tarafından koordine edilen Mavi Bayrak Çevre Eğitim Etkinlikleri, bu yıl da jürinin değerlendirmesinin ardından çeşitli kategorilerde ödüller dağıttı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bölgesel Çevre Merkezi - REC Türkiye, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Atılım Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü öğretim görevlilerinden oluşan jüri, ödül sahiplerini Türkiye Çevre Eğitim Vakfında gerçekleştirilen toplantıda açıkladı. 2013 yılında Mavi Bayrak Programı kapsamında yapılan çevre eğitim etkinlikleri süresince yürüttüğü çalışmalarla, İçerik ve Dosyalama dalında ödüle layık görülen D-Marin Didim, Marina kategorisinde ödül alan iki marinadan biri oldu. (iha)

 

Bu haber 2393 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz