söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiERDEM: “VATANDAŞ SUYA 4 KAT FAZLA PARA ÖDÜYOR”


ERDEM: “VATANDAŞ SUYA 4 KAT FAZLA PARA ÖDÜYOR”

AK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLİ MEHMET ERDEM:
“AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VATANDAŞLARIMIZA DENİZLİ'YE GÖRE SUYU 4 KAT PAHALIYA SATIYOR”
AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, “Aydın Büyükşehir Belediyesi Denizli'ye göre suyu 4 kat daha pahalı satıyor, vatandaşlarımız ve muhtarlarımız buna itiraz etmeliler” dedi.
 Aydın’da mahalleye dönüşen köylerden aldığı yoğun şikayetler üzerine araştırma yaptığını belirten Mehmet Erdem, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Aydın ve Denizli’deki su fiyatlarını kıyaslayan Erdem, “Denizli’de uygulanan su ücreti ortalaması 25 kuruş ve ayrıca su sarfiyatının artmasıyla kademeli ücret tarifesi de uygulamıyorlar. Büyükşehir Yasasına göre köyden mahalleye dönen yerlerde 5 yıl boyunca uygulanacak su tarifesi, o mahallenin bulunduğu ilçede uygulanan su tarifesindeki en düşük değerin 4'te 1'i kadar olacaktır. Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASKİ, Efeler ilçesindeki mahallelerde su abonelerine suyun tonunu 1 TL'den fatura etmektedir. Efeler ilçe merkezinde de uygulanan tarifenin hemen hemen aynısı bir rakamdır. Vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler sonucu Denizli Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İşleri (DESKİ) Genel Müdürü ile bir telefon görüşmesi yaptık. Denizli’nin mahallelerinde uygulanan su ücreti ortalaması 25 kuruş ve ayrıca su sarfiyatının artmasıyla kademeli ücret tarifesi de uygulamıyorlar. Yani ne kadar su sarfiyatı olursa olsun tonu 25 kuruştan hesaplanıyor” dedi.
 “Aydın Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarımıza Denizli'ye göre suyu 4 kat pahalıya satıyor” diyen Erdem, “Bu kanuna aykırı bir durumdur. Vatandaşlarımız su faturalarına itiraz etmelidirler. İşte Ak Partili Denizli Belediyesi ile CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi arasındaki fark ortada. Hatırlarsanız daha önceki dönemde Aydın Belediyesi Türkiye'nin en pahalı suyunu satarken biz itiraz etmiştik. Ve Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu su ücretlerinde indirim yapmak zorunda kalmıştı. Ancak önceden halktan fazla topladığı paralar yanına kar kalmıştı. Şimdi yine vatandaşlarımızdan fazla su ücreti tahsil etmek istiyor. Vatandaşlarımız ve muhtarlarımız buna itiraz etmeliler” ifadelerini kullandı.(iha)

 

Bu haber 1303 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz