BBP İl Yönetiçisi Bozdemir"den Açıklama...


BBP İl Yönetiçisi Bozdemir"den Açıklama...

Büyük Birlik Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdulbaki Bozdemir, yaptığı açıklamada özetle; "Bazı basın organlarında Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun İrtica ile Mücadele Eylem planının uygulamaya konulması ile ilgili Erzurum’da açılan ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde aynı konuda açılan davayla birleştirilmesine karar verilen davada bazı kod isimli kişilerin ifadelerine dayanarak Muhsin Yazıcıoğlu’nun Ergenekon davasında gizli tanık olduğu için öldürüldüğü yönündeki ifadelerinin yer aldığı çirkin bir iftira olarak gördüğümüz bazı haberler yayınlanmıştır. Buna benzer iddialar daha önce de gündeme geldiğinde bunun rahmetli şehit liderimizin milletten ve demokrasiden yana olan 40 yıllık siyasi mücadelesini millet nezdinde zedelemek adına yapılmış bir iftira olduğunu dile getirmiştik.
Rahmetli Şehit Liderimiz 10 yıla yakın her türlü baskı ve işkence altında süren, 5,5 yılı hücrede geçen cezaevi hayatında bile doğruyu söylemekten geri durmamıştır. Muhsin Yazıcıoğlu’nu tanıyanlar ve büyük Türk Milleti bilir ki Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatı dik durarak, doğruyu söyleyerek ve düz yürüyerek geçmiştir. Muhsin Yazıcıoğlu hayatının hiçbir döneminde karanlık odaklarla bir arada olmamış, gizli saklı işler yapmamıştır.O, inandığı her şeyi milletiyle paylaşmış ve bunu da herhangi bir çıkar hesabı gütmeden yapmıştır. Bu iddialar Muhsin Yazıcıoğlu’nu ve O’nun manevi şahsiyetini karalamak ve millet nezdinde oluşan itibarını zedelemek ve Türk siyasetinde alternatif hale gelmiş olan Büyük Birlik Partisi’ni aşağı çekmeye yönelik iftiralardır.Muhsin Yazıcıoğlu, siyasi hayatımızın en cesur lideridir. Sivil, demokrat ve demokrasiden yana en yiğit duruşu sergilemiştir. O, ne ulusalcı ne de küreselcidir. Her iki zihniyete de kökten karşı durmuştur. O’nu tertemiz adını ve şerefli siyasi mücadelesini Ergenekon davasıyla bir şekilde ilişkilendirenler dünyanın en büyük alçaklarıdır.Çamur at izi kalsın felsefesiyle böyle kirli hesaplar ve oyunlar yapanlar bilmelidir ki, Muhsin Yazıcıoğlu’nun alnı hiçbir çamuru tutmayacak kadar paktır. Böyle iftiralardan medet umanların, hayatı, ilişkileri ve siyasi üslubuyla tertemiz şekilde yaşamış olan Şehit Liderimiz’in itibarından zerre miktar koparacakları bir şey yoktur.Aziz milletimizin hafızasında ve gönlünde müstesna bir yeri olan Muhsin Yazıcıoğlu isminin esasında kirletilmesi zaten mümkün değildir.  Böyle çirkinliklere yönelenlerin zavallı ve köhnemiş zihniyetlerinin karanlık dehlizlerinde kaybolacağı ve kendi iftiralarının kuyularında boğulacağı muhakkaktır.Bu vesileyle bir kez daha belirtelim ki, benzer iddialar daha önce de bazı karanlık isimler tarafından gündeme getirilmiş ve ilgili Ergenekon Davası’nın savcıları tarafından bu iddialar yalanlanmıştır.
YSK DARBECİLERİN ÇERÇEVELİ RESİMLERİNİ HAKKETTİ;
12 Eylül'de yapılacak referandumu bir AK Parti oylaması olarak görmediklerini söyleyen Abdulbaki Bozdemir, millet vicdanında mahkum edilen darbecilerin hukukende mahkum edilecekleri bir oylama olarak gördüklerini söyledi. Darbelerden en çok acı çeken bir camia olduklarını hatırlatan BOZDEMİR şöyle konuştu: "Referandumun 12 Eylül'e denk gelmesi ayrı bir anlam taşımaktadır. Darbecilerin yargılanmasını öngören geçici 15. maddede halk oyuna sunulacaktır. Milletin çocuklarına en büyük zulmü yapanlar millet vicdanında asılmıştır, mahkum edilmiştir ancak bunlar halk oylamasında da hukuken mahkum olacaklar. Bu mahkumiyet 60 darbesini yapanlardan itibaren yapılmalıdır. Zaten bunlar millet önünde mahkumdurlar. Ancak 12 Eylül'ü yapanlar artık mahkum olmayacaklardır. Referandum günü 30 yıl süre aşımından ötürü yargılamanın önü kapanmış olacaktır. Bu nedenle YSK, Kenan Evren ve arkadaşlarının bir  resmini hak etmiştir.''CHP GENEL BŞK.HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİMİZ İSE;
Kasetteki görüntüler şayet doğruysa bunu millet vicdanında değerlendirecektir.  Müslüman kusurları örter. Biz böyle düşünürüz. Eğer bu komplo ise Başbakan ilk günkü tavrını sürdürmeli ve bunu önüyle arkasıyla ortaya çıkarma yönünde adımlarını sürdürmelidir. Elbette bir liderin siyasi yaşamı böyle bir skandalla bitmemeliydi. Biz siyasilerin siyasi yaşamlarının skandallarla değil sandıkla bitmesinden yanayız. Sayın Baykal siyasete geri dönecekse bu onun kararıdır. Bizleri ilgilendirmez. Dönmekte kendi en tabii hakkıdır. CHP'de yaşanan şu süreçte onları ilgilendirir."
     ''BBP, ÖNÜNE KONULACAK SANDIĞA HİLAL VE GÜLÜYLE GİDECEKTİR''
MHP ile birleşme ya da başka partilerle ittifak konusundaki soruları ise Bozdemir şöyle yanıtladı: "BBP'nin adı Büyük Birlik'tir. Biz teşkilatlarıyla birlikte büyük ve iddialı bir partiyiz. 1 milyon oy aldık. 10 milyon sempatizanımız var. Amacımız 1 milyon üye yapmak. Şu anda 100 bini aşmıştır. Biz hilal ve gülü her zaman sandığa taşıma taraftarıyız. Bugün Türkiye'de büyük yanlışların yapılmasında vebalimiz yok,Bizim ellerimiz tertemiz bu nedenle  iktidara talibiz, dedi.

 

Bu haber 2213 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Yorum Yaz
  • sökeli (15/5/2010)
    Dik duracağız,doğru konuşacağız,düz yürüyeceğiz ve Allahın izniyle hedefe varacağız.