Metin Mutafoğlu 14 Mart Çiftciler Günü ve  Eczacılık Bayramı'nı kutladı...


MUTAFOĞLU; ÇİFTÇİLER VE ECZACILAR GÜNÜ'NÜ KUTLADI


Milliyetçi Haraket Partisi Söke İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu 14 Mart "Dünya Çiftciler Günü" ve "14 Mayıs Eczacılık Bayramı" nedeniyle açıklamada bulundu.
Mutafoğlu açıklamasında; "Yaşanan ekonomik kriz ve Türk tarımında ortaya çıkan olumsuzluklar çiftçilerimizi içinden çıkılmaz bir kaosa sürüklemektedir. Her yıl kutladığımız Çiftçiler Günü bu nedenle daha bir önem kazanmaktadır. Tarım sektörü yok olma aşamasındadır. Borç batağındaki çiftçiler çareyi intiharda aramaktadır. Sadece bölgemizde son 3 yılda çiftçi intihar vakalarındaki artış bizi endişeye sevketmektedir. Ak Parti Hükümeti'nin tarım politikaları iflas etmiştir. Ne yazıkki, olan çiftçimize ailelerine olmaktadır. Tarım; ekonomimizin temel taşı olmasına rağmen dışa bağımlı bir ülke haline getirilmeye çalışılıyoruz. Çiftçilerimizin alın terleriyle elde ettikleri ürünlerini zararına elden çıkarmaları bizi üzüyor. Üretim ve verimliliğin arttığı bir Türkiye'de, hayat standartlarının yükseltilmesi temennimizdir. Ürettikleri ürünleriyle dışa açılamayan, komşu ülke çiftçileri ile rekabet gücü olmayan ve bu şans kendilerine sağlanmayan sektör eriyor. Hükümet politikaları istihdama ve tarımda kalkınmaya yönelik olmalıdır.
Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, çiftçilerimize dayanma gücü diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi
Mutafoğlu ayrıca; "Kutsal olan eczacılık mesleğini icra eden eczacılarımızın sıkıntılarını biliyoruz. İlaç ve eczacılıkla ilgili olarak Ak Parti hükümeti'nin son yıllarda yaptığı değişiklikler eczacıları mali olarak zor durumda bırakmıştır. Eczacılar da birçok meslek grubunda olduğu gibi banka kredileriyle yaşıyorlar. İlaç depolarına ödeme yapmakta zorlanıyorlar. Bireylerin sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri ve hastalandıklarında tedavilerinin yapılabilmesinde aracıdırlar. Ama son değişikliklerle yaşam şansları ellerinden alınmak istenmektedir. Sigortalı işçilerin  ve Yeşil Kart sahibi hastaların ilaçlarını serbest eczanelerden almaları, Hükümetin ilaç fiyat kararnamesi, fiyatlardaki yüzde 40-50'lere varan düşüşler, eşdeğer ilaç uygulamaları eczacıları zor durumda bırakmıştır. İlaç ve eczacılıkla ilgili olarak Hükümet tarafından 30-40'kez değişiklikler yapılmıştır. Okuduğum bir haberde 32 TL. olan bir ilacın 8 TL.'ye düştüğünü gördüm. Vatandaş açısından sevindirici olan bu durum eczacıyı yok etmeye yöneliktir. Elbetteki vatandaş olarak ucuz ilaç kullanmak istiyoruz ama bunu yaparken eczacıyı da düşünmek durumundayız. Onlar da toplumun bireyleri ve batmaları bizi üzer. Stoktaki mali yapısını zayıflamış, kamu kurum ve kuruluşlarca ödemeleri geciken eczacılar işlerini yürütemez duruma getirilmiştir. Eczacılarımızın gününü en samimi duygularımla kutlar, aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar dilerim." dedi.

 

Bu haber 2211 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz