söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSAĞLIKCILAR AVRUPADAN DONANIMLI DÖNDÜLER


SAĞLIKCILAR AVRUPADAN DONANIMLI DÖNDÜLER

"AB düzeyinde Kardiyolojik Acillerde Acil Bakım ve Hemşirelik Hizmetlerinin öğrenilmesi" adlı projenin yürütücüsü olan Söke Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencilerden oluşan heyet, proje kapsamındaki eğitimleri için 8 Mayıs tarihinde İspanya'nın Marbela şehrine gitmişti.
Üç hafta süren eğitim çalışmalarını tamamlayan Söke Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri yurda döndüler.
ERESMUS+ proğramları kapsamında yürüttükleri “AB düzeyinde Kardiyolojik Acillerde Acil Bakım ve Hemşirelik Hizmetleri” Proje danışmanı Ayşe Türkmen Ataşlı, İspanya’nın  Acil sağlık hizmetlerinin işleyişi ile ülkemizdeki işleyişi  karşılaştırma şansını yakaladıklarını, Kalp Krizlerinde hastaya  acil bakım uygulamalarını karşılaştırarak bilgi paylaşımında bulunduklarını, sargılar ve sütur atma konusunda bilgiler alarak pratik yapma şansını yakaladıklarını, ayrıca Endülüs bölgesinde kültürel gezilerde bulunduklarını belirtti.
Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri 3 haftalık mesleki staj faaliyetini yurt dışı ortağı olan Cruz Roja kurumunda başarıyla tamamlayarak İspanya hareketlilik belgeleri ile dil eğitim belgelerine de sahip oldular. Ayrıca  Cruz Roja kendi kurum logosu ve Türk Kızılayı'nın logosunun da bulunduğu özel basım tişört ve şapkalarını da öğrencilere hediye ederek jest yaptı.
Katılımcılar;
Öğretmenler; Mehmet Volkan Şenarslan, Ayşe Türemen Ataşlı, Salim Başar.
Öğrenciler; Adem Kutlay, Mehmet Ozan Özlahlan, Dersu Yaşar Aras, Burak Şavluk, Selin Vural, Turgay Aslan, Gülşen Ustabaşı, Fırat Şahin Şanlığu, Tolga Ömer Buğday, Özkan Yay, Tutku Yıldırım, Berkant Koparan, Rahime Nur Çetinkünar, İsmail Onur Şarbak, Elif Kaya, Buse Kaya, Merve Çiçeksöğüt, Seda Dönmezer, Fatma Görgülü.

HABER: Zeki Kemiklioğlu

 

Bu haber 2002 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz