DP-ANAP birleşti


DEMOKRAT PARTİ-ANAP BİRLEŞMESİ GERÇEKLEŞTİ


Ankarada önceki gün yapılan genel kurul sonunda bir süredir gündemde olan iki partinin birleşmesi gerçekleşti. Ankaradaki genel kurula  Söke’den ilçe başkan Musa Avcı ve Demokrat Parti Belediye Başkan adayı Mızrap Nazlı katıldı.   
Demokrat Parti ve Anavatan Partisi Demokrat Parti çatısı altında ve Hüsamettin Cindoruk Başkanlığı'nda birleşti.  "Türkiye Birleşiyor" sloganıyla yapılan kongrede konuşan Cindoruk,  "olmaz diyorlardı,  işte oldu" dedi.  Eski Anavatan Genel Başkanı Salih Uzun ise,  "Merkez sağın fetret devri bugün bu salonda sona erdi" diye konuştu.  Bağımsız Milletvekili Mesut Ylmaz ve Celal Doğan da Genel İdare Kurulu'na aday oldu.  Cindoruk kongrede yaptığı konuşmada,  AKP'nin açılımlarını ve Ergenekon tertibini eleştirdi.  
 Ankaradaki genel kurula  katılan Demokrat Parti Söke İlçe  Başkanı Musa Avcı Ankaradaki genel kurul dan  çok iyi izlenimlerle döndüklerini söyleyerek” Ankaradaki birleşme  coşkusu kısa  zamanda ülke  genelinde etkisini olumlu olarak göstereceğine  inanıyorum. Söke olarak bizler her iki partinin tabanı olarak bu birleşmeyi zaten sağladık, bundan sonra  genel merkezden gelecek yeni kararlar doğrultusunda hareket edeceğiz”dedi.

 

Bu haber 2415 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Yorum Yaz
  • şerif ekiz (12/11/2009)
    kökleri bir olan ve her iki partininde türkiye de öğünebilecekleri sayısız hizmetleri olan bu partilerin birleşmesi söke miz ve türkiyemiz için hayırlı olmasını diliyor sasygılar sunuyorum