Söke MHP'den fakülteye 2 bin 50 TL...


SÖKE MHP’DEN FAKÜLTE’YE 2 BİN 50 TL


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Söke İlçe Teşkilatı Kadın Kolları tarafından düzenlenen kermesten elde edilen gelir Söke Fakültesi’ne bağışlanmak üzere İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer’e teslim edildi.
İlçe Kaymakamı ve aynı zamanda fakülte binası yapımına öncülük eden Söke Eğitim Vakfı (SÖKEV)’in Başkanı Mehmet Demirezer’i makamında ziyaret eden MHP İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu, Kadın Kolları Başkanı Gülnur Er ve kadın kolları üyeleri kermeste toplanan 2 bin 50 TL’yi teslim ettiler.
Söke’ye fakülte binasının kazandırılması için Sökelilerin elinden gelen gayreti gösterdiklerini belirten İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer; fakülte için düzenlenen kampanyaların dalga dalga yayıldığını söyledi. Söke’yi sosyal ve kültürel açıdan olduğu kadar ekonomik olarak kalkındırmak için fakülteyi hayata geçirmenin gerekli olduğunu belirten Kaymakam Demirezer; katkıda bulunan herkese teşekkür etti.
MHP İlçe Başkanı Metin Mutafoğlu bugün bağışlanacak 10 TL’nin gelecekte kat kat Söke’ye geri döneceğinin altını çizerken; Söke MHP Kadın Kolları Başkanı Gülnur Er fakülte binası kadar ilçede üniversite altyapısının da önemine dikkat çekti. Yurtlar ve sosyal alanların yaratılması gerektiğini söyleyen MHP Kadın Kolları Başkanı Gülnur Er; “Yatırımcıların üniversite öğrencilerine uygun şartları hazırlamak üzere harekete geçmesi lazım. Özellikle Söke’nin öğrenci yurtlarına ihtiyacı olacak” dedi.
“Perşembe Yenidoğan, ardından Bağarası minibüsleri “
Daha önce Söke Şehiriçi Minibüs Kooperatifi tarafından gerçekleşen kampanyada bir günlük gelir Söke Fakülte binası yapımına bağışlanmıştı. Gerçekleşen kampanyada yaklaşık 6 bin TL toplanmış ve fakülte binasına bağışlanmıştı. Sökeli Şoför camiası şehiriçi minibüs kooperatifinin kampanyasının ardından yeni kampanyalar düzenlemeye hazırlanıyor. Perşembe günü Yenidoğan Beldesi’ne ulaşımı sağlayan Yenidoğan minibüsleri, ardından ise Bağarası Belde minibüslerinin bir günlük gelirlerini Söke fakülte binasına bağışlayacakları öğrenildi.

 

Bu haber 2484 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz