TARİŞ ARSASI İÇİN REFERANDUM


TARİŞ ARSASI İÇİN REFERANDUM

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU’DA REFERANDUM DA OY KULLANDI

KUŞADASI’NIN EN DEĞERLİ ARSASININ KADERİNİ HALK BELİRLİYOR

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN SATIN ALINAN TARİŞ ARSASININ KULLANIM ŞEKLİYLE İLGİLİ 3 GÜN SÜRECEK REFERANDUM YAPILIYOR

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU DA REFERANDUMDA OY KULLANDI

REFERANDUMA ÖZER KAYALI’NIN KATILMAMASI TEPKİ ÇEKTİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından TARİŞ’ten satın alınan Kuşadası sahil bandı üzerindeki 9 bin 958 metrekarelik arsanın kullanımı için vatandaşın görüşü alınıyor. Kuşadası’nın en değerli arsasının kullanım şekliyle ilgili gerçekleştirilen ve üç gün sürecek referandum bugün Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da katılımıyla başladı.
Kuşadası’nda TARİŞ tarafından defalarca satışa çıkarılan ve her satışa çıktığında da ilçe belediyesi tarafından dönemin başkanlarının tepkisiyle defalarca yeşil alan ilan edilen ve içinde tescilli yapıların bulunduğu turizm imarlı arsa Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen hafata içinde 24 milyon 200 bin liraya satın alınmıştı.
BAŞKAN ÇERÇİOĞLU DA REFERANDUMDA OY KULLANDI
Referandumda vatandaşlarla birlikte oy kullanan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, turizm imarlı olmasına rağmen arsanın kesinlikle otel, avm ve benzeri bir şekilde değerlendirilmeyeceğini belirterek, kendisinin gönlünden kent meydanı yapmak geçtiğini ama son kararı halka sorduklarını söyledi. Bugün başlayan referandumunun üç süreceğini ve 17 Nisan’da sona ereceğini belirten Başkan Çercioğlu, 3 gün boyunca tüm Kuşadalıları ve Aydınlıları referanduma katılmaya davet etti. Arsanın turizm imarlı olmasına rağmen hiçbir şekilde otel, avm olarak değerlendirmeyeceğini ve inşaat yapılmayacağını kaydeden Başkan Çerçioğlu, “ Burası Kuşadası’nın kalbi. Buranın tapusu artık Kuşadalıların, Aydınlıların.. Kesinlikle turizm imarı beni ilgilendirmiyor. Buraya hiçbir şekilde bina yapılmasını istemiyorum. Zaten arsa içerisinde tescilli binalar var. Benim gönlümden buranın kent meydanı olarak değerlendirilmesi geçiyor ve zemin altını da iki kat otopark yapılması uygun olur diye düşünüyorum. Ancak yine de son kararı halk verecek. Biz bu önemli arsayı satın aldık ve bugün başlattığımız referandum ile ne şekilde kullanılması gerektiğini halka soruyoruz. Halk ne isterse burası o şekilde kullanılacak. 3 günlük referandum sonunda sonuçları kamuoyuna açıklayacak. Tüm Kuşadası halkının bu referanduma ilgi göstermesini ve görüşlerini bizlere aktarmasını istiyoruz. Üç gün boyunca, 11.00-18.00 saatleri arasında sandıklar açık kalacak.. Halkımızın buranın ne şekilde kullanılacağı ile ilgili görüşlerini alıyoruz. Vatandaşlarımız bu arazide ne görmek istediklerini yazıyorlar. Kent Meydanı, yeşil alan, konser alanları, Oyun alanları, kafeteryalar, havuzlar, anıtlar, spor alanı ne istiyorsa herkes görüşünü yazıyor. Ardından halkın isteği doğrultusunda buranın projesini hazırlayıp, anıtlar kuruluna sunacağız. Anıtlar Kurulu’nun onayının ardından da hızla inşaatına başlayıp, Kuşadası halkının hizmetine sunacağız “ dedi.
REFERANDUMA ÖZER KAYALI’NIN KATILMAMASI TEPKİ ÇEKTİ
Kuşadası’nda 30 yıldır tartışmaların odağında olan TARİŞ arsasının Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınması Kuşadası’nda büyük yankı yarattı ve vatandaşlardan olumlu tepki buldu. Vatandaşlar tariş arazisinin kullanım şeklinin belirleneceği referanduma büyük ilgi gösterdi ve görüşlerini açıklamak için sandık başına koştu. CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci ve CHP Kuşadası ilçe Başkanı Nail Özazman ile birlikte sandık başına gelen ve oy kullanan Başkan Çerçioğlu’na vatandaşlar tariş arsasını satın alması ve bu konuda referandum düzenlediği için teşekkür etti. Bu arada, tariş arsası için gerçekleştirilen referanduma Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ve ekibinden kimsenin katılmaması dikkat çekti. (iha)

 

Bu haber 2561 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz