söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSektör toplantısının ilk meyvesini kisirliler topladı....


SEKTÖR TOPLANTISININ İLK MEYVESİNİ KİSİRLİLER TOPLADI

AYDIN VALİSİ HÜSEYİN AVNİ COŞ: “ASLOLAN VATANDAŞA HİZMET GÖTÜRÜP, ONLARI MUTLU KILMAKTIR”

Aydın Valiliği tarafından düzenlenen “Enerji, Madencilik ve Çevre Konulu” sektör toplantısında elektrik sorunlarını ileten Söke’ye bağlı Kisir köyü üreticileri, arazilerine elektrik bağlanmasının sevincini yaşıyor.
Aydın Valiliği’nin iş sektörlerinin işleyişini daha etkin, daha güçlü ve özel sektörün sorunlarını çözüme kavuşturmak için planladığı ve 5 Mart 2010 – 12 Nisan 2010 tarihleri arasında 11 ayrı oturumda gerçekleşen “Aydın Valiliği Sektör Toplantıları” ilk meyvelerini göstermeye başladı. 09 Nisan 2010 Cuma günü İl Kültür Merkezinde Vali Coş’un başkanlığında yapılan “Enerji, Madencilik ve Çevre Konulu“ sektör toplantısında Sökeli çiftçilerin arazilerine elektrik verilmesi halinde, kış aylarını da boş geçirmeyerek değerlendirecekleri talepleri üzerine Vali Coş, AYDEM Elektrik Dağıtım AŞ Müdürü Bülent Yüksel’e konuyu araştırıp çiftçilerimizin bu taleplerine çözüm bulmasını istemişti.
Söke’ye 30 kilometre mesafede bulunan Kisir köyü çiftçilerinin elektriğe kavuşmalarının mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Vali Hüseyin Avni Coş, “Şu anda üreticilerimiz arazilerini sulamak için mazot yerine elektrik enerjisini kullanmaya başladılar. Amacımız diğer üreticilerimize de bu güzel hizmetin verilerek üretim maliyetlerini düşürmelerine katkıda bulunmaktır. Burada aslolan vatandaşa hizmet götürüp onları mutlu kılmaktır” dedi. (iha)

 

Bu haber 1628 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz