söke ekspres gazetesi
 • söke ekspres gazetesiSöke Anadolu Öğretmen Lisesi Yavuz Selim Lisesine Taşınıyor


SÖKE ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ YAVUZ SELİM LİSESİNE  TAŞINIYOR

Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa  Buğdayeken”Valilikçe alınan karar önümüzdeki  eğitim öğretim yılında uygulanması için çalışmalar başladı”

Söke’de 2005-2006 Eğitim öğretim yılında açılan ancak binası olmadığı için Sağlık Meslek Lisesinin 3 ve 4 ncü katlarında eğitim veren Anadolu Öğretmen Lisesi önümüzdeki günlerde Çeltikçi Mahallesinde bulunan Yavuz Selim Lisesinin binasına taşınıyor.

Son iki öğretim yılında öğrenci kaydının yapılmadığı Yavuz  Selim Lisesinde öğrenim gören 11 ve 12.sınıflarla okulu paylaşacak olan Söke Anadolu Öğretmen Lisesi’nin bu yılki yeni öğrenci kontenjanının yine 60 öğrenci olarak kalacağı öğrenildi.260 öğrencisi bulunan Anadolu Öğretmen Lisesinin önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci kapasitesini artıracak.

SAĞLIK MESLEK LİSESİ RAHATLIYOR

Bünyesinde 2005 yılından itibaren Anadolu Öğretmen Lisesini barındıran Söke Sağlık Meslek Lisesi Anadolu Lisesinin Yavuz Selim Lisesine taşınması ile fiziki olarak rahatlayacak.Çevre Sağlığı Teknisyenliği,Acil Tıp Teknisyenliği ve Hemşire yetiştiren okul bu yıl yine  96 yeni öğrenci almaya hazırlanırken önümüzdeki eğitim öğretim yılında sağlıkta ara elemanı yetiştirecek yeni bölüm açılması için çalışmalarda başlatılacak.

Söke Anadolu Öğretmen Lisesinin önümüzdeki günlerde taşınma  işinin gerçekleşeceğini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğdayeken”Valilikçe alınan karar gereği Anadolu Öğretmen Lisemizin son iki yıldır yeni öğrenci kaydının yapılmadığı Yavuz Selim Lisesine taşınması uygun görüldü.Alınan bu karar uygulamaya geçiriliyor”dedi.

 

Bu haber 4722 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
  Yorum Yaz
 • bilge (13/7/2010)
  niyyeee YAVUZ SELİM LİSESİ?....gerçekten düşündürücü kararlar alınıyor.

 • dogukan nişancı (13/7/2010)
  ben öğretmen lisesinden mezun bir öğrenci olara k bu kararı kınıyorum..okulumuzu ziyarete gelen bütün büyüklerimiz bize yeni okul vaadettiler başkasının okulunu değil hem yazık değil mi yavuz selim gibi bi okula bir tarihe tamam durumu şu an da çok iiyi olmayabilir ama tarihine itibar edilip yapılmamalıydı bence ama bizde ki klasil söz vardır devlet babanın bi bildiği :S

 • FERHAT ÖNCEL (VELİ) (14/7/2010)
  BU ÜLKEYE HİÇ BİRŞEY VEREMEDİĞİNİZ GİBİ,BİRŞEYLER YAPIYOR TAVIRLARINA TAKILMANIZ VEDE HAZIRDAN YİYİP MEVCUT SİSTEMİ BALTALAMANIZI BU MİLLET ASLA AFFETMEYECEK.KASIMPAŞA AYAKLARIYLA GEMİ YÜRÜMÜYOR.HAZIRA KONACAĞINIZA SİZLERDE BÖYLEBİR MABET YAPINKİ BİRŞEYLER YAPTIĞINIZ BİLİNSİN.ÜLKEMİN HAZIR DEĞERLERİNİ SATA SATA YİYE YİYE BİTİRDİNİZ HERİŞİNİZDE OLDUĞU GİBİ EĞİTİMİDE SINIFTA KALDINIZ."bu karar beceriksizliğinizin uluorta ispatıdır."

 • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE (14/7/2010)
  geçen sene bu konu gündemde iken siz işgüzar büyüklerimiz verdiğiniz sözü hatırlayın.sizler hatırlamak istemezseniz bu millet..............GERÇİ HANGİ SÖZÜNÜZ DOĞRU Kİ HANGİSİNE İTİBAR OLUNSUN.

 • bilge (15/7/2010)
  eğitim sistemi ve siyaset içiçe girmiş bu konuda.Ne yapsak başarılı olamadık taşınılmasına..Böyle bir eğitim sistemi,düzeni yok herkez kafasınca bişeyler yapmaya çalşıyor.

 • kübra uçar (13/8/2010)
  taşınmıyor ki

 • cftc (12/11/2010)
  Yavuz Selim'in kapanmayacağını ümit ediyorum.İnşallah seneye öğrenci almaya başlanacak...

 • Burcu (8/3/2011)
  bu okulun ilk mezunlarından biriyim,yeri geldi dersten cıktık okula sıra tasıdık,yeri geldi camları sildik herseyiyle baktık sahiplendik okulumuzu ! Onca anı var okulda onlar ne olucak onlara ? YAZIKLAR OLSUN DIYORUM baska bırsey diyemiyorum. . . !