söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke Belediyesi Halkoyunları ekibi...


SÖKE BELEDİYESİ HALK OYUNLARI EKİBİ ALTYAPI OLUŞTURACAK

Ekibin yeni dönem kayıtları da başladı

 

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde gerçekleşen festivaller ve etkinliklere davet edilen Söke’nin gururu olan Söke Belediyesi Halk Oyunları ekibi yeni dönem kayıtları başladı. Diğer taraftan mevcut Halk Oyunları ekibinin yanı sıra ekibin altyapısı konumunda ilköğretim öğrencilerinden oluşan yeni bir ekip daha oluşturulacak.
Yeni eğitim yılı ile birlikte yeni kayıtların başladığını ifade eden Söke Belediyesi Halk Oyunları ekibi eğitmeni Mustafa Avcıoğlu; “Bazı ekip elemanlarımızın üniversitelere gitmeleri nedeniyle boşluklar oluştu. Bu nedenle yeni kayıtları kabul ediyoruz” dedi.
Büyük ekibin yanı sıra İlköğretim öğrencilerinden oluşan yeni bir ekip kurma hazırlığı içinde olduklarını da ifade eden Söke Belediyesi Halk Oyunları ekibi eğitmeni Mustafa Avcıoğlu; “Bu yıl yıldızlardan oluşan ilköğretim çağındaki kişilerden alt yapı oluşturacağız. Sökemiz yeni bir ekibe kavuşmuş olacağı gibi yıldızlar ekibinde yer alan çocuklarımız daha sonra büyük ekibe de yeni elemanlar sağlamış olacak” dedi.  Mustafa Avcıoğlu Halk Oyunları ekibine katılımın ücretsiz olduğunu hatırlatarak, çalışmaların yalnızca Pazar günleri yapıldığını söyledi.

 

Bu haber 2408 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz