söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke İlGenel Meclisi Üyesi Orhan Korkmaz'dan Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş'a yaylım ateşi...


SÖKE İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ORHAN KORKMAZ’DAN AYDIN VALİSİ COŞ’A YAYLIM ATEŞİ

Orhan Korkmaz; “Aydın Valisi H. Avni Coş siyasetin tam göbeğindedir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke İl Genel Meclis Üyesi Orhan Korkmaz yaptığı açıklamada Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş’u eleştiri bombardımanına tuttu. Orhan Korkmaz; “Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş’un siyasetin tam göbeğinde olduğunu bilmeyen vatandaş yok” dedi.
CHP İl Genel Meclis Üyesi Orhan Korkmaz partisinin Söke ilçe merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda CHP Söke İlçe Başkanı Sevim Şahin ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de bulundu.
Açıklamasında köy yardımları ile ilgili uygulamayı eleştiren İl Genel Meclis Üyesi Orhan Korkmaz; 6 Temmuz’da İl Genel Meclis Üyelerinin köylerin ihtiyaçlarına ilişkin listeleri ilgili komisyona sunduğunu ancak çıkan sonucun kendilerini çok şaşırttığını söyledi. Vali başkanlığında oluşturulan komisyonda bürokratların yer almasına ses çıkarmadıklarını ancak yardım çıkarılan köylerden daha öncelikli ihtiyaçları olan yerlerin olduğunu belirten Orhan Korkmaz; “Yardım çıkarılan köylerde bizi. Karşı değiliz. Ancak öncelikli ihtiyacı olanlar köylerimiz var. Bizlerinde bölgelerimize ve bu köylerimize karşı sorumluklarımız var” dedi.

“Vali’de ‘Ben ne istersem olur mantığı var”
Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş’un “Ben ne istersem olur” mantığı ile hareket ettiğini söyledi. Orhan Kormaz açıklamasında; daha önce İl Genel Meclisi kararlarına destek verem Ak Partili meclis üyelerinin son dönemde nedense çekimser veya red oyu kullandıklarını ifade etti. Orhan Korkmaz, Ak Partili İl Genel Meclis Üyelerinin de bulunduğu komisyonlarda görüşülen konuların oy birliği ile kabul edildiğini ancak daha sonra Meclis’te Vali Coş’un yapılan oylamalarda ‘bu işi benden habersiz nasıl yaptınız’ dercesine red oyu kullandığını, bunun üzerine komisyonlarda onay veren Ak Partili Meclis üyelerinin de karar değiştirdiklerini ifade etti. Orhan Korkmaz bu durumun diğer tüm meclis üyelerine hakaret olduğunu söyledi.

“Vali 4 yerden huzur parası alıyor”
Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş’u eleştiren açıklamasında Vali’nin 4 yerden huzur payı aldığını belirten CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Orhan Korkmaz; “657’ye tabi olan devlet memurları sadece bir yerden huzur hakkı alabiliyor. Ancak Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş 4 yerden huzur hakkı almaktadır. Bu duruma anlam vermek mümkün değil” dedi.

 

Bu haber 3770 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Yorum Yaz
  • Serkan Yanar (23/7/2010)
    Vali Bey seçilmişlerin değil atanmışların hakimiyetini kabul ediyor.Kararı ben veririm üyelerde onaylar mantığında.Orhan Bey doğruları ifade etmiş. Aydın gibi bir ile bu düşünce tarzını benimseyen bir vali yakışmıyor bence.