söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiLisanslı depoculuk bilgilendirme toplantısı


Lisanslı depoculuk bilgilendirme toplantısı

Söke Rotary Kulübü tarafından Söke Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda vadeli işlemler ve lisanslı depoculuk konularını içeren bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı, ELİDAŞ Başkanı ve Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Barış Kocagöz ve ELİDAŞ Genel Müdürü Ahmet Özlü konuşmacı olarak yer aldı.
Toplantıya Söke Rotary Kulübü Başkanı Göktan Çallı, Rotary Kulüp üyeleri, Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Deniz Günal ve Meclis Başkanı Nejat Sağel, borsa meclis üyeleri ve davetliler katıldı.
Toplantı Borsa Başkanı Salih Deniz Günal, Rotary Kulüp başkanı Göktan Çallı ve Söke’de tarım camiasının yakından tanıdığı Rotary Kulüp Üyesi Sami Nalıncı’nın konuşmasıyla başladı. Bilgilendirme toplantısında İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı, Ege Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. (ELİDAŞ) Başkanı ve Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Barış Kocagöz lisanslı depoculuk hakkında genel bilgiler verdi. Kocagöz; Söke Ticaret Borsası’na ELİDAŞ kuruluş ortağı olduğu ve sürekli destek olduğu için teşekkür etti.
ELİDAŞ Genel Müdürü Ahmet Özlü ise yaptığı sunumda Lisanslı Depoculuk nedir, depolama sistemi nasıl olur, yasal dayanakları, sistemin fonksiyonları, elektronik ürün senedi, kalite grupları, Elüs alım-satım İZBEP işleyişi gibi konularında bilgiler verdi.

 

Bu haber 1855 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz