söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiKaymakam Kurtbeyoğlu'ndan Roman Vatandaşlara Ziyaret


Kaymakam Kurtbeyoğlu'ndan Roman Vatandaşlara Ziyaret

Aralarında CHP İzmir Milletvekili ve TBMM’nin ilk roman vekil Özcan Purçu’nun ailelerinde bulunduğu roman aileleri ziyaret eden Kurbeyoğlu, gönül aldı.
İlçemizde göreve başladığı günden bu yana ilçedeki kamu kurum ve  kuruluşlarının yanı sıra mahallerde yaptığı ziyaretleri ile dikkat çeken Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu bu kez Atatürk Mahallesinde Çay İçi perakendelerinde bulunan ve geçimlerini plaj şemsiyesi, hasır ve sepet yaparak sağlayan roman  vatandaşlarımıza ziyaret etti.
Beraberinde Atatürk  Mahalle Muhtarı Zeki Acet, ilçe Milli Eğitim Müdürü Ünat Aydın ve Halk Eğitim Müdürü Saim Korkut'un da katıldığı ziyarette roman  vatandaşların sorun ve ihtiyaçları dinleyen kaymakam Kurtbeyoğlu okula devam eden çocuklar için takviye kurs açılması yada mahalle içinde bir etüt merkezi açılması konusunu da görüştü.
Takviye ders konusunda Felekşan Fırat İlkokulu tarafından proje hazırlığına başlanması talimatını veren Söke İlçe Kaymakamı Kurtbeyoğlu; ”Öğrencilerimizin bu kurslarla akademik başarılarının arttırılması çalışması yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle de desteklenmeleri amaçlanıyor.” dedi.
Ayrıca kötü fiziki koşullarda roman  yaşayan aileler için daha sağlıklı konut imkanı sağlanabilmesi için neler yapabileceğininde görüşüldüğü ziyarette, yöre vatandaşları  evlerine gidebilmek için mevcut köprülerin yetersiz kaldığını dile getirerek, dere üzerine uygun bir köprü yapılmasını talep ettiler.

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 3347 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz