söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiFakülte İnşaatında Son Durum


SÖKE FAKÜLTE İNŞAATINA ŞU ANA KADAR 557 BİN 884 TL HARCANDI, 569 BİN 410 TL BAĞIŞ AKTARILDI


Söke’de Haziran ayında temeli atılan fakülte binası inşaatı hızla devam ediyor. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ile protokolü yapılan, Söke’nin Yenikent Mahallesi’nde inşaatı devam eden Fakülte binası için bu güne kadar 557 Bin 884 TL harcandı.
Söke Eğitim Vakfı (SÖKEV) öncülüğünde yapılan binaya taahhütte bulunan kurum ve kuruluşlar ile çeşitli yollarla toplanan yardımlardan bugüne kadar 569 Bin 410 TL aktarıldığı belirtildi. Taahhütte buluna kurumlar Söke Ticaret Odası’nda 320 Bin, Söke Esnaf Kefalet Kooperatifinden 150 Bin, Söke Şehiriçi Minibüs Kooperatifinden 31 Bin 475, Söke Ticaret Borsası’ndan 50 Bin, Söke Ziraat Odası’ndan 10 Bin TL kaynak aktarıldı. Yardım toplamam komisyonu tarafından 3 Bin 315 TL toplanırken; CHP ve MHP Kermeslerinden 3 Bin 50 TL, Yenidoğan Minibüs Kooperatifinden Bin 20 TL, Söke Gücü Sporun minik futbolcu harçlıklarından 50 TL fakülte binasına bağışlandı.
Söke Fakülte binası inşaatına şu ana kadar demir, hazır beton, müteahhit, tuğla, fayans, seramik, kontrolör, kepçe, matbu basım, zemin etüdü, nakliye gibi kalemlerde toplam 557 Bin 884 TL harcama yapıldı.

“Halk Benimsedi”

Söke Fakülte inşaatına destek için taahhütte bulunan kurum ve kuruluşların yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve özellikle şoför camiasının katkıları göz dolduruyor. Sökelilerin el birliği ile yaptıkları fakülte binası inşası için “Halk tarafından benimsenmesi önemli” diyen İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer; “vatandaşlarımız Söke’nin fakülte özlemini sonlandırmak üzere elele verdi. Düzenlenen kampanyalarda bunu gösteriyor. Halkın sahip çıkması ve benimsemesi çok önemli. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bu haber 2632 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz