Bozdemir; Herkes sağduyulu ve hoşgörülü olmalıdır


Bozdemir; "Herkes sağduyulu ve hoşgörülü olmalıdır"

Büyük Birlik Partisi İl Başkan yardımcısı Abdulbaki Bozdemir, son günlerde gelişen ve iç savaş provalarını andıran, barış ve birliğimizi tehdit eden gelişmelerle ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı; "Öteden beridir Türkiye’de bir iç savaş stratejisini uygulamaya çalışan, vatandaş ile devleti karşı karşıya getirmek isteyen odaklara karşı; iktidarı ve toplumun her kesimini uyardık ve uyarmaya devam ediyoruz.
Bu ülkenin vatandaşları arasına kalın sınırlar çekmeye çalışan ve de taraflar oluşturmaya çalışanlar; Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkasya’dan sonra, Anadolu coğrafyasını sorunlar yumağının göbeğinde tutmaya çalışmaktadırlar.
Biz bu oyunu ve sonuçlarını daha önce sağ-sol çatışmaları ile yaşadık. Bugün emperyalist güçler ve onun yerli işbirlikçileri Türk-Kürt ve Alevi-Sünni gibi bir çok çatışma alanı yaratmaya çalışmaktadırlar. Türkiye’de insanlarımız arasında karşılıklı sevgisizlik, güvensizlik ve etnik ayrışma ve ayrıştırma psikolojisi yerleştirilmeye çalışılıyor. Bu karanlık oyunlar, bir toplumsal mesele haline ve bir ayrışma meselesi haline gelirse bunun vebalini kimse ödeyemez...
Hızla eritilmeye çalışılan Milli - İslami ve insani değerlerimizin üzerine; yıkıcı, kırıcı, yok edici bir saltanat inşa edilmeye çalışılmaktadır. Görevimiz açık ve nettir. Orta ve uzun vadede Türkiye’yi iç savaş arenası haline getirme iradesine karşın; yüz yıllardır barış içinde yaşamış olan vatandaşlarımızı “kardeşlik noktasında” buluşturma görevini layıkıyla ifa etmeliyiz.
Referandum sürecinde bu tip iç savaş provalarının artacağına yönelik bir beklenti vardı. Devlet ve vatandaşlarımız uyanık olmalıdır. Açık saldırılar ve provokasyonların genele yayılmaması için herkes sağduyulu ve hoşgörülü olmalıdır.
Hükümet derhal RTÜK'ü harekete geçirmelidir. TV kanallarında terörizmin ve iç karışıklıkların yurt sathına yayılması tehditi ve ihtimali üzerine; kitle psikolojisi uzmanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve emniyet mensupları bu karanlık emellere karşı toplumu bilinçlendirecek bir çalışma içine girmelidir. Terörün ekmeğine yağ sürecek bir şekilde vatandaşı sokakta hukukunu kendisinin aramaya iten davranışların önüne geçilecek tüm önlemler alınmalıdır. Bunun dışında bu tip iç karışıklıkların sürekli ve detaylıca TV ekranlarında haber yapılmasının da önüne geçilmelidir…
Son olaylarda silahlı kuvvetlerimizden ve emniyet güçlerimizden şehit olanlara Allah’tan rahmet, yakınlarına aziz milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Büyük Birlik Partisi bu son süreçte, istenmeyen olaylar karşısında hiçbir provokasyon ve tahriklere kapılmayacaktır. Bizler soğukkanlılığımızı ve sükûneti elden bırakmayacağız. Teşkilatlarımız, vatandaşlarımızı sokağa dökme ve çatışma ortamına iten karanlık oyunlara karşı soğukkanlılığını ve sükûnetini koruyacaktır. Bin yıldır bu coğrafyada etle tırnak olmuş, aynı kıblede saf tutmuş, komşu, dost ve akraba olmuş kardeşlerimizle aramızdaki barışa kimse zarar veremeyecektir.
Bu konuda Büyük Birlik Partisi ve Alperen Ocakları mensupları, hukuk içinde kalacaktır"dedi

 

Bu haber 2630 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz