Sökespor Uşak'tan Eli Boş Döndü


Sökespor Uşak'tan Eli Boş Döndü
Utaş Uşakspor: 2 Sökespor: 1

Sökespor’a Uşak'ta yazık oldu.
Bir yandan hakem üçlüsünün kötü yönetimi bir yandan gerek ev sahibi takımı taraftar  ve yöneticilerin olumsuz tavırları bir yandan da saha görevlilerin psikolojik baskıları Sökespor’u güzel futbol oynadığı maçtan Söke’ye puansız döndürdü.
Sökespor grubun derbi maçında doksan dakika boyunca başa  baş bir futbol sergilediği maçta çok tartışmalı penaltı golü ile sahadan puansız  ayrıldı.
İlk yarısı karşılıklı ataklarla başa baş geçen maçta Sökespor 45 dakikada gelişen Utaş Uşakspor atağında Burhan’ın karambolde  kaydettiği golle soyunma odasına 1-0 mağlup girdi. İkinci yarıya atak başlayan ev sahibi takımın 47. dakikada geliştirdiği atakta ceza alanı içinden çekilen şut ceza dışarıya gitti. Karşılaşmanın hakemi bu pozisyonda  penaltı noktasını göstermesi Sökespor futbolcu ve yöneticilerini olduğu kadar Söke'den gelen kırmızı lacivertli taraftarların tepkisine neden oldu. Yapılan itirazlara rağmen hakemin kararı  değişmeyince penaltı kullanan Selçuk Yıldırım skoru 2-0 yaptı.
Golden sonra  oyun disiplininden kopmayan Sökespor’un baskısı golü de getirdi.Maçın 55.dakikasında gelişen Sökespor atağında kaptan M. Ali’nin golü Sökespor’u umutlandırdı. Golden sonra oyunda baskısını artıran Sökespor adeta tek kale oynadığı maçta kapanan rakip savunmasını aşmakta zorlanırken, ev sahibi takımın oyunu soğutma girişimleri sonuç verdi. Ev sahibinin oyunu soğutma ve zamandan çalma girişimlerini  top toplayıcı çocukların centilmenlik  dışı davranışları Sökepsor yedek kulübesinin tepkisini çekti.
Sökespor büyük umutlarla gittiği Uşak deplasmanından puansız ayrılarak şampiyonluk yarışında  yara alması camiada üzüntü yarattı.


AKALIN; ”CANIMIZI ZOR KURTARDIK”
Sökespor Genel kaptanı maçtan sonra  sosyal  medya hesabından yaptığı açıklamada Uşak deplasmanında canlarını zor kurtardıklarını söyledi. Akalın yaptığı açıklamda; ”Yine bugün hüsran. 622 denilen bir yasa var biliyoruz ve uyguluyoruz ne yazık ki bu gün Uşak'ta yapılanları unutulacak gibi değil. Kulübemize yapılan maç boyu tacizler saldırılar taşlar sopalar demir parcaları ne yazık ki TFF tarafından görevlen dirilen saha gözlemcisi,top topluyan cocuklara topu oyuna atmayın diye bağıran ve yine aynı kişi hocamız Cevdet Çaparın üzerine yürümesi ve aynı kişi bizim ataklarımızda ikinci topu sahaya atması ve Uşak yöneticilerinin bizim kulübemize ve benim üzerime gelerek arkamdan vurarak uşak polisi malesef seyirci kalmıştır. Böyle futbol olmaz olsun bu gün Uşak Spor teknik heyetinin ve böyle sıfatsız yönecilerin vede saha gözlemcisinin yaptıklarından tiksiniyoruz. Zannediyorlarki böyle şampiyon oluruz yok böyle şey bu iş o kadar ucuz değil. Bakın burdan yazıyorum bu memlekette 622 varsa en az 2 maç bu saha kapanacak ve de yarın TFF şikayetlerimiz olacaktır. Bütün oyuncularımızı tek tek tebrik ediyorum aslanlar gibi çıktılar eze eze yenildiler. Ayrıca bütün taraftarımızı da bu olaylara karışmadan tahrik olmadan Söke'ye gelmişlerdir, teşekkür ederiz. Biz bitti demeden bitmeyecek. Maçın bir bölümünde toplar bile yok oldu. TFF nerde gözlemcileriniz nerde her türlü pisliği yaptılar yazıklar olsun.”şeklinde paylaşımda bulunarak tepkisini dile getirdi.

Haber: NECATİ MALDAR

 

Bu haber 1949 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz