söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiAk Parti Millitvekili Ertürk; "Et fiyatları ve et eksikliğinin sebebi terördür"


AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ERTÜRK: ''ET FİYATLARI VE ET EKSİKLİĞİNİN SEBEBİ TERÖRDÜR''

AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, et fiyatlarındaki artışın ve görülen eksikliğin terör örgütüyle bağlantılı olduğunu öne sürdü.
Ertürk, İncirliova ilçesine bağlı Acarlar beldesinde bulunan bir kahvehanede partililerle ve vatandaşlarla bir araya geldi. Türkiye'de son günlerde et fiyatlarındaki olumsuzluğu teröre bağlayan Ertürk, AK Parti hükümetinin et açığının kapanması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirtti.
Ahmet Ertürk konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Yıllardan beri ülkemizin baş belası haline gelen PKK terörü sadece milletimizin can güvenliğine ve bayrağımızın bütünlüğüyle beraber doğudaki yaşayan köylü vatandaşlarımızı yerinden yurdundan etti. Bu nedenle de dağda yaylada hayvancılık yapmakta olan köylü halkımız can güvenliği olmadığı için hayvancılığı bırakmak zorunda kaldı. Et fiyatları ve et eksikliğinin sebebi terördür. Bu nedenle daha önce ülkemizde 40 milyon olan koyun sayısı, şimdilerde 22 milyona kadar düştü. Koyun cinsindeki azalma sonucundaysa ülkemizde et sıkıntısı yaşanmaktadır. Türkiye'deki et sıkıntısını aşmak için AK Parti hükümeti, hayvancılık yapanlara sıfır faizli yedi yıl ödemeli hayvancılık kredisi verme kararı aldı ve bu kararda geçtiğimiz günlerde resmi gazetede yayınlandı. Sıfır faizli yedi yıl ödemeli kredinin miktarı ise 3 milyon TL'ye kadar verilmektedir. Kredi büyük baş hayvanlarda en az 10 baş, keçide en az 25 baş, koyunda ise en az 50 baş olmak kaydıyla, isteyene yedi yıl ödemeli, isteyene iki yıl ödemesiz beş yıl ödemeli sıfır faizli kredi olarak verilecektir.''
70 bin lira krediyle alınacak hayvanların sütüne, etine dokunmadan sadece düvelerden olacak danaları yetiştirip bir yılda satılmasıyla, yılda 10 bin liranın rahatlıkla ödeneceğini belirten Ertürk, ''Yılda 10 bin lira, yedi yılda 70 bin lira kredi rahatlıkla ödenir ve alınan hayvanlar ise size kar kalır'' diye konuştu. (aa)

 

Bu haber 1416 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz