AKKÖY DERGİSİNİN “ŞİİR BULUŞMALARI” 20 KASIM'DA İZMİR'DE BAŞLIYOR.


AKKÖY DERGİSİNİN “ŞİİR BULUŞMALARI” 20 KASIM’DA İZMİR’DE BAŞLIYOR.

Dünyanın tek köy adresli edebiyat dergisi olan Akköy Dergisi 10. yılında İzmir’de gerçekleştireceği 20–21–22 Kasım’daki “Şiir Buluşmaları” öncesinde Akköy Derneği yönetimi bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Dünyanın tek köy adresli edebiyat dergisi olan Akköy Dergisi 10. yılında İzmir’de “Şiir Buluşmaları” düzenliyor. 20-21-22 Kasım 2009 tarihlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Fuar Gençlik Tiyatrosunda yapılacak olan “Şiir Buluşmaları” öncesinde Akköy Dergisi Yönetim kurulu bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.
Değerlendirme toplantısında konuşan Akköy Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Güven Pamukçu “İzmir’de yaptığımız bu etkinlik çok büyük bir etkinlik ve ülke genelinde büyük heyecan uyandırdı. Bu etkinliğimiz Akköy Dergisi, Türkiye Yazarlar Sendikası, Ege Bölgesi Sivas Dernekleri Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Bu anlamda bu etkilikte yol, yiyecek ve kalacak yerin tüm sorumluluğunu Ege Bölgesi Sivas Dernekleri Federasyonu tarafından yürütülecek. Bu etkinlik önümüzdeki süreçte Ankara, İstanbul ve Antalya’da yapılacak.”dedi.
Akköy Dergisi Yazı İşleri Müdürü ve Ege Bölgesi Sivas Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hatice Gençay ise etkinliğin Akköy Dergisi adına önemini dile getirirken, Ege Bölgesi Sivas Dernekleri Federasyonu destekleriyle “Şiir Buluşmalarının” belirlene illerde yapılacağını söyledi.
Akköy Derneği'nin yayın organları olan Akköy Sanat Edebiyat Dergisi, Akbük Şiir Gezi Çeviri Sergisi ve Söke Öykü Roman Dergisi yazarlarının da buluşacağı bu izlencelerin düzenleme kurulu; Akköy Dergisi, Türkiye Yazarlar Sendikası, Ege Bölgesi Sivas Dernekleri Federasyonu oluştururken 3 gün sürecek etkinlikte onu konuklarıyla birlikte yaklaşık 50 şair daha önce yayımlanmayan şiirleriyle şiir severlerle buluşacak.

 

Bu haber 1721 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz