söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiBakan Fakıbaba Söke'de İncelemelerde Bulundu


Bakan Fakıbaba Söke'de İncelemelerde Bulundu

 

Hafta sonunu yoğun Aydın programına yer alan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Söke'deydi. İlçemize yaptığı ziyarette bakanlığın eğitim tesisi TAYEM'de Sökeli üretici birlikleri, meslek odası temsilcileri ve muhtarlar ile buluştu.

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Söke Kaymakam Vekili Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, , Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Ziraat Odası yöneticileri, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, AK Partili Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra partililerin ve mahalle muhtarlarının katıldığı Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi (TAYEM)'deki toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Söke Ovası'nın önemine dikkat çekti. 

Yöre tarımının sorunlarını başta Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ve zirai meslek odaları yöneticilerinin bilgilendirmeleriyle daha çok bilgi sahibi olduğunu söyleyen Bakan Fakıbaba, bu sorunları çözmek için her türlü çabanın sarf edileceğini dile getirdi.

Bakan daha sonra Söke Ticeret Borsası ziyaretinde Söke'nin pamuk üretimi ile ilgili bilgi edindi. Kendisine Söke pamuğundan yine Söke'nin önemli isletmelerinden SÖKTAŞ'ta üretilen kumaş hediye edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba daha sonra Ege’nin olduğu kadar Türkiye’in kurutulmuş gıda ve turşu ihracatının önde kuruluşlarının arasında yer alan Sibaş Gıda'da incelemelerde bulundu. Fabrika yönetim kurulu üyesi Eyüp Özbaş fabrikanın üretimi ve pazarlama hakkında bilgi verdi.

Milli üretimin önemine değinen Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, hükümet politkası olarak üzerinde hassasiyetle durduğumuz milli üretimin örneğini Söke'de görmekten dolayı gurur duyduğunu ifade etti.

Söke'de bir de zeytinyağı işletmesini ziyaret eden Bakan Fakıbaba daha sonra Aydın ziyaret programı çerçevesinde Söke'den ayrıldı.

 

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

 

Bu haber 1632 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz