Sökeli Sinema oyuncusu MESUT ENGİN yıllar sonra yeniden film setlerinde....


Sökeli Sinema oyuncusu MESUT ENGİN yıllar sonra yeniden film setlerinde....

1953 Söke doğumlu Mesut Engin, 1973’de Ses Dergisi’nin düzenlediği Artist Yarışması’nda ‘Kral’ seçildi; ardından da fotomodellik, mankenlik, oyunculuk yaptı. Kadir İnanır, Zeynep Değirmencioğlu, Ayhan Işık, Perihan Savaş gibi sanatçılarla kamera karşısına geçti, çok sayıda filmde rol aldı. 1976’da geçirdiği bir trafik kazası, onun hayatını altüst etti. Sağ el bileğinin sinirleri kesilen aktör, hayata küstü ve alkole başladı.
Sökeli Sinema oyuncusu Mesut Engin, derbeder geçen yıllar sonrası, önce sokaklardan kurtarıldı. Sonra Darülacuze"de bakıma alındı. Orada sağlığına kavuşan Engin, kendine olan özgüvenini yeniden kazanarak bir grup sanatsever, gazeteci Savaş Ay ve İstanbul BüyükŞehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş"ın destekleriyle yıllar sonra film setlerine geri dönerek kamera karşısına yeniden geçti...
TRT"nin sevilen dizi filmi "Hesaplaşma"da baba karakterini canlandıracak olan Mesut Engin"e dizinin yönetmeni Fide Moton ve dizide rol alan oyuncular destek oluyor.
Menejer oyuncu Mustafa Kavruk ile telefonda görüşen Mesut Engin, özetle şunları söyledi; "Söke"de ailem, sen ve bir kaç dostum, İstanbul"da birkaç sanatsever dostumun yardımlarıyla yeniden hayat buldum. Yıllar sonra bir dizi film için kamera karşısındayım, yeniden doğmuş gibi çok heyecanlıyım. Dizi yönetmenim ve oyuncu arkadaşlarım benimle yakından ilgileniyorlar. Dizide bir baba oğul oynayacağım. Artık kötü günler geride kaldı" diyen Engin tüm Sökeli hemşehrilerime senin aracılığınla kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum, dedi...

Yener Gürsoy...
TRT"de yayınlanan Bahar Dalları adlı dizi filmde polis şefini canlandıran Sökeli oyuncu Yener Gürsoy, dizideki performansıyla başarı merdivenlerini hızla çıkıyor. Her hafta salı günü TRT"de oynayan Bahar Dalları dizisinde bir çok tv sinema filmelrine rol alan ünlü oyuncuların yer aldığı dizide başrollerde Sumru Yavrucuk, Altan Erkekli, Özlem Conker, Gözde Kansu ve Sökeli oyuncu Yener Gürsoy yer alıyor. Bir polis şefini canlandıran Sökeli oyuncu Gürsoy, Menejer oyuncu Mustafa Kavruk"u arayarak şunları söyled; "Tüm Sökeli dostlarıma ve kuzenlerime sizin aracılığınızla sevgi ve selamlarmı sunuyorum. Ben söke"nin tanınmış ailelerinden eski kırtasiyeci Yılmaz Gürsoy"un oğluyum. Geçtiğimiz yaz ayı Karabük"te çektiğimiz sinema filmi Konak"ta Sökeli diğer bayan oyuncu Sevil Uyar"la rol aldım. Bunun ardından yeni dizi sezonunda TRT"de başlayan Bahar Dalları adlı güzel bir projede rol aldım. Güzel bir dizi film tüm Sökelilerin seyretmesini tevsiye ederim" dedi.

Bekattin Sezer...
Yenidoğan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sezer, ezgi ve nameler isimli Söke ile ilgili bir proje için TRT ile temaslarını sürdürüyor. Söke ilçesinin tanıtımı için çalışan sezer, TRT"den olmul sonuçlarla Söke"ye döndü. Ayağını tozuyla Menejer oyuncu Mustafa Kavruk"la çalışmaları hakkında bilgi veren Sezer, "TRT ile yapacağı çalışmalarda Doç. Dr. Hüseyin Yaltırık"ın maddi ve manevi yönde destek vereceğini sökemizde bir çok kültürel değerlerin bu çalışmayla gün ışığına çıkacağını belirten Sezer, ezgi ve türküleriyle, folklörüyle, şiirleriyle, yazarlarıyla, Söke"mizin tanıtımını yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

Aldandım

Bir gün dönersin diye
Çok bekledim gelmedin
Uzaklardan duyulmaz
Çektiğimi bilmedin

Bir gülüşüne kandım
Sadece sana yandım
Belki dönersin sandım
Galiba ben aldandım

Bir gülüşüne kandım
Sadece sana yandım
Uzaklardan duyulmaz
Ben Azrail´e kandım

Gürcan OĞUZHAN

 

Bu haber 6416 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz