söke ekspres gazetesi
 • söke ekspres gazetesiBBP, Pakistan'a yardım kampanyası başlattı...


BBP, PAKİSTAN’A YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

Büyük Birlik Partisi (BBP) Aydın İl Başkan Yardımcısı Abdulbaki Bozdemir, Pakistan"da yaşanan felaket nedeniyle gazetemize yazılı açıklama yaptı.
Bozdemir açıklamasında, “Kardeş ülke Pakistan"da yaşanan felaket nedeniyle büyük mağduriyet içinde bulunan kardeşlerimize yardım için; Gülefer Yazıcıoğlu Hanımefendi"nin himayelerinde başlatılan yardım kampanyasını genişleterek; orada kalıcı bir köy ve camii inşa etmek ve adını da Muhsin Yazıcıoğlu Köyü koymak istiyoruz” dedi.
Bozdemir, “Önceki fikrimiz sadece toplanan yardımları Türk Kızılay"ına teslim etmek ve nakdi olarak yardım göndermek idi. Ancak Pakistan"a giden ve oradaki yardım kam panyalarına bizzat katılan ve ihtiyaçları yerinde tespit eden BBP İstanbul İl Başkan Yardımcımız Muhittin Acıcı"nın Pakistan yetkilileri ile yaptığı görüşmeler neticesinde; kalıcı bir köy yaptırmanın daha uygun olacağını; yapılacak evlerin 2 oda bir salon ve mobilyalı anahtar teslimi şeklinde yapılabileceğini ifade ettiler. Bu evlerin kış gelmeden yapılmasının zaruret olduğunu söylediler. Arkadaşlarımızın yerinde yaptıkları tespitleri değişik kanallardan teyit ettik. Adriyatik"ten Çin Seddine kadar bir ve beraber olmuş, kaynaşmış bir Müslüman Dünyası hayal eden ve bu hayali ile yaşayan ve son nefesini de bu hayali gerçekleştirecek siyasi iktidarı tesis etmek için çabalarken can veren rahmetli genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu"nun aziz hatırasını Pakistan"da yaşatmak; onu sevenler olarak bizlere terettüp eden bir görevdir. Kaldı ki, perişan olmuş Pakistanlı kardeşlerimize sağlanacak olan kalıcı konutlar da bu amaca hizmet için bir vesile olacaktır. Türk İstiklal Harbi'nde bizlere her şeyini feda ederek yardım gönderen kardeş Pakistan milletinin bu fedakârlığına en güzel şekilde cevap ve rilecektir. Bugün yiyecek ekmeğe muhtaç bir yudum temiz suya muhtaç hale gelmiş olan uğradığı sel felaketi ile varlığının büyük kısmını yitirmiş olan Pakistanlı kardeşlerimiz bizden yardım beklemektedirler. Söke halkının duyarlılıgına güveniyor. Yardımlarını bekliyoruz. Allah"a emanet o lunuz” dedi.
Yardımlar İçin; Muhsin Yazıcıoğlu Köyü kampanyasına, Mehmet Akif Ersoy Köyü, Hoca Ahmet Yesevi Köyü, Aliya İzzetbegoviç Köyü, Şeyh Şamil Köyü"nü de ilave ettiklerini söyleyen Bozdemir, (Turccell veya Avea) ""BIRLIK"" yazıp 3072"ye göndererek (1 kısa mesaj 5 TL. değerinde) ve aşağıdaki hesap numa ralarına bağış yoluyla kampanyaya katkıda bulunabileceklerini ifade etti.
Vakıfbank Başkent Şubesi
TL. hesap no
00158007297616830
IBAN (TL.)
TR550001500158007297616830
Vakıfbank Başkent Şubesi
Euro hesap no
00158048012606838
IBAN (Euro)
TR710001500158048012606838

 

Bu haber 2297 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
  Yorum Yaz
 • ali kurt (5/10/2010)
  ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.HAYDİ SÖKE LİLER BİR TUĞLADA BİZ KOYALIM.

 • Serpil Kaya (5/10/2010)
  Yardıma bakarmısın,millet aç sefil bunlar cami yaptıracakmış. şu an sökede bile çocuğuna ekmek alamayan yüzlerce insan varken.?Yorumu okuyuculara bırakıyorum.

 • YALNIZ KURT (5/10/2010)
  ALLAH YAR ve YARDIMCINIZ OLSUN

 • Abdulbaki Bozdemir (7/10/2010)
  Serpil hanım Allah seni ve seningibileri islah etsin o camiye birgün sende gelecen ve musalla taşına imamın önüne uzatacaklar yani o küçümsediğin cami ne yazıkki senin gibilerede lazım olacak.