söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke'de sivil toplum kuruluşlarına proje eğitimi veriliyor....


SÖKE’DE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA PROJE EĞİTİMİ

Sivil Toplumu Güçlendirme Merkezi (STGM) Söke’de sivil toplum kuruluşlarına proje eğitimi veriliyor. Söke İlçe Kaymakamlığı’nın öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Proje Koordinasyon Birimi ARGE ekibinin katkılarıyla gerçekleşen eğitim toplantılarında sivil toplum kuruluşlarının katılımcı yetkililerine ‘Proje döngüsü yönetimi’ eğitimleri veriliyor.
Söke Ziraat Odası’nda gerçekleşen eğitim toplantılarında STGM’den Gökhan Kılınç’ın eğitmen olarak yer aldığı eğitim toplantılarında Söke Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerine; “Proje nedir?, Proje nasıl yapılır?, Nereden hibe sağlanır?, Proje formu nasıl doldurulur?” gibi temel konular hakkında bilgiler veriliyor. Söke’deki eğitimler 13 Ekim’de başlarken, 15 Ekim’de son buldu. Eğitim toplantılarına kuruluşlar adına; Söke Ziraat Odası’ndan Jülide Abacı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Söke Şubesi’nden Nimet İncedal, Nurten Sukayar, Bayram Rençber ve Dilber Özgün, Magnesia Kültür Sanat Derneği’nden Belgin Gürel, Fırat Altındal, Ezel Sökeli ve Emine Top, Türk Kadınlar Birliği Söke Şubesi’nden Filiz Aykanat, Söke Belediyesi’nden Buket Eröz, Düşünce ve Sanat Derneği’nden Ayşe Mesude Kumbasar,  Araştırmacı Girişimci Eğitimciler Derneği’nden Ali Özşahan, Meandros Derneği’nden Aslı Tehmen Sarı, Sınav Dersanesi’nden Güntuğ Sökeli katıldılar.
Eğitimlerin sivil toplum kuruluşlarının AB destekli projeleri üretmeleri ve hayata geçirebilmelerine katkıda sağlamak amacı ile gerçekleştirildiği öğrenildi. Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Birimi AB Projeleri Sorumlusu Aslı Tehmen Sarı; “Son yıllarda eğitim alanında AB projeleri çalışmalarında bulunan Sökemizde bundan sonra sivil toplum kuruluşlarının da proje yapmaları arzulanmaktadır” dedi.

STGM Kimdir?
Güçlü ve demokratik bir sivil toplum ulaşılmasını hedefleyen bir dernek olan Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM); sivil toplum içinde katılımcılığın ve demokrasinin gelişimi, örgütlülüğün ve özerkliğin güçlendirilmesi, sivil toplumun karar alma süreçlerinde söz sahibi olması için savunuculuk, kampanya, araştırma, eğitim ve lobi çalışmaları yürütüyor. Merkezi Ankara’da olan STGM’nin İstanbul, Adana, Denizli, Eskişehir ve Diyarbakır’da şubeleri bulunuyor.

 

Bu haber 3284 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Yorum Yaz
  • Bektaş Oturgan (16/10/2010)
    İlçemizde böyle güzel bir eğitim yapılıyor,sadece sayılı derneklerin haberi oluyor. Madem böyle bir eğitim vereceksiniz Dernekler masasısı düzeyinde tüm derneklere haber verseydiniz.