söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiDeveler yılın ilk güreşini İncirliova Arenası'nda yaptı


Develer yılın ilk güreşini İncirliova Arenası’nda yaptı 

 

Kıran kırana geçen güreşleri binlerce kişi izledi 

 

Ege’de asırlardır geleneksel olarak sürdürülen deve güreşi festivallerinde 2018’in ilk güreşi İncirliova Arenası’na yapıldı. Bu yıl 32.’si düzenlenen güreşlerde 160 pehlivan deve kıran kırana güreşirken, bahar havasında gerçekleşen güreşleri binlerce kişi izledi. 

Sabah saatlerinde Türkiye’nin dört bir yanından İncirliova Arenası’na gelen pehlivan develer 2018 yılının ilk karşılaşmasında kıran kırana güreştiler. İzleyicinin de oldukça yoğun olduğu güreşler, İncirliova Belediye Başkanı Gürşad Kale’nin himayesinde gerçekleşirken organizasyonda 80 çift deve karşılaştı.

Oldukça renkli geçen güreşleri erkeklerin yanı sıra kadınların da ilgisi yoğun oldu. Ege, Marmara ve Akdeniz Bölgesi’nin çeşitli illerinden gelen pehlivan develer zaman zaman arenaya sığmazken, urgancılar zamanlarını yenişemeden tamamlayan develeri ayırmakta güçlük çekti.

Karnaval havasında gerçekleşen güreşlerde izleyiciler sahadan kaçınca kasaba götürülüp sucuk yapılan develerin etleri ile karnını doyurdu. Sabahtan akşama kadar devam eden güreşlerde rakibini yenen develerin sahiplerine kupa ve halı hediye edildi. (iha)

 

Bu haber 305 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz