söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke Tarişte ödemeler devam ediyor...


SÖKE TARİŞ’TE ÖDEMELER DEVAM EDİYOR


Yapılan geçmişe dönük ödemelerle Sökeli üreticiye 1 milyon TL civarında borç kalacak.

TARİŞ üreticilerin geçen yıldan ürün teslimlerinden doğan alacaklarını ödemeye devam ediyor. Yaklaşan kurban bayramı öncesinde TARİŞ çalışanlarına olan borcuna karşılık iki maaş ödemesi yaparken; bir yandan da bu yılın ürününe karşılık ürün teslimi yapan üreticilere 50 Kuruşluk ödemeleri yapılıyor.
TARİŞ’in geçen yıldan ödenemeyen ürün bedellerine karşılık borçlarının bir kısmı daha önce ödenmişti. Halen devam eden ödemelerde borçların kalan yarısının ödendiği belirtildi. Geçen yıla ilişkin borç ödemelerinin tamamlanması ile Söke TARİŞ’in üreticiye 1 milyon TL civarında borcunun kalacağı öğrenildi. Yapılan ödemelere ilişkin değerlendirmede bulunan Söke TARİŞ 131 No.lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Ekrem Sert, TARİŞ Pamuk Birliği’nin sıkıntılarından giderek uzaklaştığını belirterek, ödemelerin devam etiğini söyledi. İlk hedefin eski borçların ödenmesi olduğunu belirten Kooperatif Başkanı Ekrem Sert, “Bu seneki ürün bedellerinin taahhüt edildiği gibi tamamına 50 Kuruş ödemeleri tamamlandı. Yeni üründen alacaklarını ortakların kesin satış talebi yapması halinde ödenecek. Bu yıl başlatılan yeni uygulamayla amaç, ortağın yeni sezon ürününü çok daha iyi şartlarda değerlendirebilmek” dedi.
Pamuk alımı bakımından geçen yıllara göre büyük düşüş yaşayan TARİŞ’te şu ana kadar 10 milyon Kg’ın üzerinde pamuk alımı yapıldığı belirtiliyor. Geçtiğimiz yıllardan Söke TARİŞ 40-45 milyon Kg. pamuk alımı gerçekleştirmekteydi.
Diğer taraftan 16 Kasım’da çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan TARİŞ Söke 131. No.lu Pamuk Kooperatifi genel kurulu 23 Kasım tarihinde yapılacak.

 

Bu haber 2239 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz