söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke Ticaret Odası'nda yeni yönetim belli oldu…


Söke Ticaret Odası’nda yeni yönetim belli oldu…

 

Söke Ticaret Odası’nda yapılan seçimle meclis başkanı ile yönetim kurulu başkan ve üyeleri de belirlendi. Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına Haluk Kutlay, Meclis Başkanlığına Veysel Kara Seçildi…

 

Söke Ticaret Odası’nın 7 Nisan’da yapılan seçimlerinde yönetime talip olan Yenilikçi Grup 9, İstikrar Grubu 6 ve Değişim Grubu 5 üye kazanmasının ardından 20 kişilik yeni meclisin organ seçimlerinde sandıktan koalisyon çıktı.

Ticaret Odası Salonunda İlçe Seçim Kurulu nezaretinde yapılan seçimlerde İstikrar Grubu ile Değişim Grubu koalisyon yaptı. Gerçekleşen seçimde mecliste yer alan 20 meclis üyesi oy kullandı. Yenilikçi Hareket Grubu Meclis Başkanlığı’na Orhan Korkmaz’ı, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ayşe Anya’yı aday gösterdi. İstikrar ve Değişim Grubu ittifakı ise Haluk Kutlay’ı Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Veysel Kara’yı ise Meclis Başkanlığı’na aday gösterdi. 

Yapılan seçimde 11’er oyla Veysel Kara Meclis Başkanlığı’na, Haluk Kutlay Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Söke Ticaret Odası’nın yeni yönetimi Erdinç Algür, Mehmet Akbudak, Murat Günal, İsmail Sayar, Filiz Karaman ve Melek Gezginci’den oluştu. Seçilen yönetim daha sonra kendi arasında görev dağılımını da yapacak...

Erdinç Algür ve Coşkun Kuru TOBB Birlik Delegesi olarak belirlendi. Söke Ticaret Odası Disiplin Kurulu ise Suyolcu Eğitim Hizmetleri (Hülya Suyolcu), Işıklı Mimarlık (Haldun Işıklı), Mustafa Bahçeci, Federal Oto Lastik (Metin Sakalar), Söktar Tarım ve Ekin Mühendislik (Oktay Karabıyık)’tan oluştu. 

Meclis Başkanı Veysel Kara; ”Söke İçin Hep Birlikte Çalışacağız”

7 Nisan’da yapılan seçimlere mavi liste ile girerek meslek grubundan meclisi üyesi seçilen ve yapılan ilk görev bölümünde meclis başkanlığına seçilen iş adamı Veysel Kara, 7 Nisan da yapılan seçimlerde üç ayrı grubun yönetime talip olmasının demokrasi adına güzel bir şey olduğunu söyleyerek; ”Atrık seçimler geride kaldı, mavi, beyaz, sarıya bakmadan hep birlikte 20 kişilik meclisimiz ile Söke ekonomisine, ticaret hayatına  daha fazla nasıl katkı yapabiliriz, buna bakacağız. Ticaret Odası olarak her türlü hizmetin en iyisini yapabilmek için çalışacağız.” dedi.

Kara, ayrıca yeni mecliste üç bayan üyenin olmasını da önemsediklerini dile getirdi.

 

Kutlay; “Önemli olan kaliteli, güzel kalıcı hizmetlerle iz bırakabilmek.”

Yeni dönem için yeniden Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Haluk Kutlay, meclisi üyelerine teşekkür ederken yeni dönem için tüm arkadaşlarına başarılar diledi. Kutlay; “Hem Meclis üyelerimize hem de yönetim kurulu, disiplin kurulu ve TOBB delegemize ve ailelerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Söke’mize ve Söke Ticaret Odamıza hayırlı olsun. Tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bizler görevimizi layıkıyla yapmaya devam etmek için elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz. Yeni dönem meclisimizde 4 eski yönetimden tecrübeli ve 16 yeni dinamik genç üye  aramıza katıldı. Hepimizin amacı Söke’ye nasıl daha iyi hizmet edebilmek.”dedi.

Kutlay, konuşmasında bazı çevrelerin beklentisinin tam tersine organ seçimlerinin olgun bir havada geçtiğine de değinerek sitemlerini de dile getirirken; ”Makamlar gelip geçicidir. Bizler burada hiçbir maddi beklentisi olmadan, maaş almadan, gönüllü olarak buradayız. Önemli olan kaliteli, güzel kalıcı hizmetlerle iz bırakabilmek.” şeklinde sözlerini sürdürdü.

 

Haber: İbrahim Özgezci

 

Bu haber 706 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz