söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke'den Van'a çocuk kitapları gitti...


SÖKE ÇYDD’DEN OKULLARDA KİTAP HAFTASI ETKİNLİĞİ

Söke’den Van’a çocuk kitapları gitti...
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Söke Şubesi ‘Çocuk Kitapları haftası’ nedeniyle köy okullarında kitap etkinlikleri düzenliyor.
Dünya çocuk kitapları haftası, Öğretmenler Günü’nü içinde barındıran bir ay olan Kasım ayında köy okullarını ziyaret eden Sökeli ÇYDD Gönüllüleri okullarda öğrencilerle buluşuyor, kitap okumanın önemi anlatılıyor. Köy okullarına yapılan kitap desteklerinin yanında çeşitli hediyelerinde verildiği etkinliklerde okul öğretmen ve öğrencilerinin gönülleri alınıyor.
Çocuklarımızın ne yiyip, ne kadar yediklerini önemsediğimiz kadar kitap okuyup, okumadıklarını da önemsemek zorundayız diyen Söke ÇYDD Başkanı Nimet İncedal; “İnsanı diğer canlılardan ayıran beyinleridir. Çocuklarımızın beyni okudukça gelişecek,  düşünceleri şekillenecektir” dedi. İncedal; eğitime olan katkılarının artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.
Ayrıca Söke ÇYDD’nin düzenlediği kampanya çerçevesinde topladığı kitapları Van’ın çaldıran ilçesine bağlı Alakaya Köyü İlköğretim Okulu’na da ulaştırdıkları belirtildi.

 

Bu haber 2069 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz