söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiTicaret Borsası ve Ticaret Odası TOBB 74. Genel Kuruluna Katıldı…


Ticaret Borsası ve Ticaret Odası TOBB 74. Genel Kuruluna Katıldı…

 

Söke Ticaret Borsası Yönetimi, ve Söke Ticaret Odası Yönetimi Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kuruluna katıldı.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Genel Kurula Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB delegesi Ahmet Nejat Sağel, Meclis Başkanı Ali Özdericioğlu, TOBB delegeleri Ahmet Tuğrul Başer ile Mustafa Toyran katıldılar. Söke Ticaret Odası Yönetim kurulu Başkanı Haluk Kutlay ve TOBB delegesi Coşkun Kuru katılarak ilçemizi temsil ettiler.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada iş dünyası olarak kendilerine güvendiklerini belirterek, Hedeflerimiz büyük. Türkiye sadece bölgesinin değil, dünyanın ekonomik devi olacakğını bildirdi.

Başarıya ulaştıracak esas gücün birlik ve beraberlikten geçtiğini bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu özetle, Bu süreçte 4 ana meseleye odaklandık. İlk olarak Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık. Odaklandığımız ikinci konu, özel sektörümüzün yurtdışındaki lobisiydi. Eskiden kapısından dahi giremediğimiz küresel iş örgütlerinin tamamında artık söz sahibi olduk. Özel sektörümüzün çıkarlarını tüm dünyada savunan bir camia haline geldik. Üçüncü önceliğimiz, ülke meselelerinde inisiyatif almak oldu. Dördüncü olarak, Türkiye’nin zenginleşmesi için fikir ürettik, proje ürettiklerini söyledi.

Yapılan konuşmalar sonrasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığı seçimlerinde oyların tamamını alan M.Rıfat Hisarcıklıoğlu 4 yıllığına yeniden başkan seçildi.

 

Haber: Murat Süulunoğlu

 

Bu haber 812 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz