söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE ÖYKÜ ROMAN DERGİSİ 2. ADANA BULUŞMASI; AKKÖY, SÖKE VE DİDİM ÇUKUROVA YOLLARINDA…


20-21 Kasım 2010 günleri arasında Adana’da yapılan Söke Öykü Roman Dergisi 2. Buluşması Adana, Mersin, İskenderun ve Adana’nın diğer ilçelerinden katılan izleyicilerin katılımıyla gerçekleştirildi. İzlencenin Onur Konuğu Muzaffer İzgü’ydü.

Akköy Derneği yayın organı olan Söke Öykü Roman Dergisi, Söke Ekspres Gazetesi'nin kültür hizmeti olarak bir yıldır Türk ve dünya edebiyatına katkı sundu.”Çok dilli” bir edebiyat dergisi olan Söke Öykü Roman Dergisi, tasarımı ve içeriğiyle benzerliği farklı bir dergi olarak akıllarda kalacak.

Bu yılki Adana 2. Buluşması: “ADANA’NIN YOLLARI TAŞTAN temasıyla sunuldu.

Adana’da doğmuş ya da çocukluğu Adana’da geçmiş yazarların mahalle, ev, sokakla ilgili anıları ve bunun yazına katkısı izlencenin içeriğini oluşturdu. Muzaffer İzgü, Özcan Karabulut, Prof. Salih Bolat, Çetin Yiğenoğlu, Sabit Kemal Bayıldıran, Zafer Doruk, Hasan Hüseyin Gündüzalp, Süreyya Köle, Adnan Gül ve Güven Pamukçu’nun katıldığı etkinlik, denenmemiş bir izlence içeriği olması nedeniyle pek çok ilgi çekti. Ayrıca sanatçıları, doğdukları mahallere götürerek çocukluk arkadaşlarıyla da buluşturan çalışma, bu yönüyle de kalıcı bir anılar zinciri oluşmasını sağladı.

Söke Öykü Roman Dergisi; bu izlenceye sunulan bildirilerinin yayınlanacağı Ocak-Şubat 2011 sayısıyla kapanacak. Köyleri, kasabaları büyük kentlerle buluşturma eylemini ısrarla sürdüren Güven Pamukçu, bölgenin edebiyat tarihine bu güne dek çıkardığı beş dergiyle ve etkinliklerle önemli katkılar sundu.

ADANA BULUŞMASI TASARIMI: GÜVEN PAMUKÇU, SÜREYYA KÖLE, ADNAN GÜL tarafından yapılmıştı.

Dernek yönetimi, edebiyata yaptığı katkılardan dolayı Söke Ekspres Gazetesi sahipleri Yılmaz Kalaycı ve Kadir kalaycı'ya teşekkür ettiklerini ifade ederken:

2011 yılında: Akköy Kültür Sanat Edebiyat ve Turizm Geliştirme Derneği (Yönetim: Güven Pamukçu, Hatice Gençay, Hasan Tuntaş, Mehmet Duran, Nalân Tuntaş) Yayın Organı olan AKKÖY DERGİSİ, 3. ADANA BULUŞMASININ, 50 yazarın katılımıyla 2011, Ekim ayında yapılması düşünüldüğünü, etkinlik için Adana ve Akköy çalışmalara şimdiden başlamış olduğunu söylemişlerdir.

 

Bu haber 4274 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz