söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiRamazan Bayramı'nız Kutlu Olsun


Ramazan Bayramı'nız Kutlu Olsun

 

Bayram namazı yarın saat 06:32’de kılınacak...

 

 

Bayram arifesi olan bugünde vatandaşlarımız bayram için son hazırlıklarını yaparken, yoğun olarak dünyadan göçmüş olan yakınlarının mezarlarını ziyaret ediyorlar. Bugün başlayan Ramazan Bayramı tatili, 18 Haziran Pazartesi günü son bulacak ve işbaşı yapılacak 4 günlük tatil bir çok vatandaşa dinlenme ve gezme fırsatı sağlayacak.

Yarın, sevinç, mutluluk ve paylaşmanın toplumun bütün kesimleriyle birlikte yaşandığı ulvî bir atmosfer olan Ramazan Bayramı'nı kutlamanın heyecanını yaşayacağız. Dinimiz, Allah’a karşı olduğu gibi, Allah’ın diğer kullarına karşı da sorumluluklarımızdan bahsetmiştir. Allah’ın kulu olarak bütün inananlar değerlidir ve müminler din kardeşidir. Şu halde diğer insanlara saygılı olmak ve onların haklarına riayet etmek, Allah’ın rızasını elde etmenin ve diğer insanlarla beraber barış içinde yaşayarak dünyada da mutlu olmanın önemli bir gereğidir. Dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, sevgi ve hoşgörü ortamının genişlediği, toplumsal birlikteliğimizi sağlayan değerlerimizin yoğun olarak yaşandığı Ramazan Bayramı’nı hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz. 

Kaymakam Kurtbeyoğlu’ndan Bayram Mesajı…

Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ramazan Bayramının milletimize ve ülkemize huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini dileyen Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, sevgi ve hoşgörü ortamının genişlediği, toplumsal birlikteliğimizi sağlayan değerlerimizin yoğun olarak yaşandığı Ramazan Bayramını hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz. Bayramlar; Milletimizin kaynaştığı, sosyal dayanışmanın, karşılıklı sevgi ve saygı duygularının zirveye ulaştığı kutsal günlerdir. Bu coşkulu günün ilçemizde de tüm halkımızla el ele vereceğimiz, Millî birlik ve beraberliğimizi her yönüyle yaşayacağımız ve birbirimize daha çok bağlanacağımız gün olarak geçirilmesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Ramazan Bayramının milletimize ve ülkemize huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini diler, sevgili Sökeli vatandaşlarımızın, her derecedeki kamu görevlisi arkadaşlarımın, askerlerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve değerli basın mensuplarımızın bayramını en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

“Resmi Bayramlaşma Programı”

Öte yandan Söke İlçe Kaymakamlığından yapılan açıklamada; Bayramlaşma programının 15 Haziran 2018 Cuma Ramazan Bayramının birinci günü saat 10:30’da Söke Öğretmen Evinde ve saat 11:15’de Söke Hilmi Fırat Huzurevi’nde gerçekleştirileceği duyuruldu.

 

Bayram Namazı yarın saat 06:32’de. kılınacak..

 

Biz de Söke Ekspres Gazetesi olarak; “ Bayramlar, dinî ve millî hislerimizi coşturan, akrabalık bağlarını kuvvetlendiren, komşuluk ilişkilerini yenileyen, toplumsal hayatı canlandıran, bir gönül medeniyeti olan İslâm’ın yoksulu gözetme, yetimi sevindirme, düşkünü tutma, güçsüzü kollama, zayıfı destekleme, muhtaçla paylaşma gibi yüce değerlerini yaşatan müstesna günler yaşayacağız. Bayramlar, günlük hayatın koşuşturması içinde unuttuğumuz, insanı insan yapan değerleri bizlere yeniden hatırlatan, yalnızlaşan modern insana kendini ve çevreyi fark etme imkânı sağlayan, topluma sevinç ve hüznü, sevgi ve dostluğu paylaşma ortamı sunan, bireysel huzur ve mutluluğu kitlesel boyutta derinden hissettiğimiz son derece önemli zaman dilimleridir. Bu itibarla bayramlar, birbirimizden kaçış anları değil, birbirimize yakınlaşıp, gönlümüzü birbirimize açtığımız eşsiz fırsatlar olarak görülmelidir. Bu özel günlerde dargınlıkları, kırgınlıkları bir kenara bırakarak gönülleri birleştirmek ve yeniden kenetlenmek hepimizin öncelikli görevidir. Bayramlar, sevinçleri büyütme mevsimidir. Önce gönüllerimizi bir sevinç yumağı hâline getirelim, sonra annelerimizin ve babalarımızın gönüllerini alalım. Çocuklarımızı, şefkat ve merhamete muhtaç öksüz ve yetimleri, yoksul ve kimsesizleri, evinde ve yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı sevindirelim. Akraba ve konşularımızı untmayalım. Yakındakileri ziyaret edelim, uzaktakilerin hal ve hatırlarını sorarak bayramlaşalım.  Bayramlar; Milletimizin kaynaştığı, sosyal dayanışmanın, karşılıklı sevgi ve saygı duygularının doruğa ulaştığı kutsal günlerdir. Bu coşkulu günün ilçemizde de, bütün halkımızla el ele vereceğimiz, mili birlik ve beraberliğimizi her yönüyle yaşayacağımız ve birbirimize daha çok bağlanacağımız gün olarak geçirilmesini temenni ediyoruz.  Bu duygu ve düşüncelerle; Ramazan Bayramının milletimize ve ülkemize huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini diler, tüm vatandaşlarımızın bayramını en içten duygularla kutlar, sevgi ve saygılar sunarız." 

 

Bu haber 509 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz