söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiKARACAHAYIT KÖYÜ'NDE HAYVAN HIRSIZLIĞI!!!


MUHTAR AHMET ATEŞ ARTIK DAĞ KÖYLERİ İÇİN KAMERA ŞART OLDU DEDİ.

 

Geçtiğimiz cumartesi gecesi saat 11 sularında Karacahayıt köyünde yaşayan Süleyman Öztürk’e ait iki adet büyük baş hayvanı eve 100 metre mesafedeki bahçesinden hırsız veya hırsızlar tarafından çalınarak dağ yönüne sürülerek kaçırıldığı öğrenildi..

Hayvanlarının çalındığını ancak sabah olunca fark eden Süleyman Öztürk önce köy Muhtarı Ahmet ateşi arayarak yardım isterken durumu jandarmaya bildirdi..
Öztürk; İki büyük baş hayvanımızı çalan hırsızlar aynı zamanda iki kızımın da geleceğini çaldılar. Bu iki hayvanın sütünü satarak zor şartlarda iki kızımın eğitim parası çıkarmaya çalışıyorduk. Şimdi bu çocukların eğitim parasını kim karşılayacak diye dert yandılar.
Karacahayıt Köyü muhtarı Ahmet Ateş; Bu köyümüzde yakın zamanda yaşanan üçüncü hırsızlık olayı. Daha önce de Çalıköy veYeşilköy yolunda canlı hayvanlarımız kesilerek çalınmıştı. Bizler hayvancılıkla geçinen dağ köylüsüyüz. Köylüm bu hayvanların etini sütünü satarak çocuklarının geleceğini yaratmaya çalışıyorlar. Bu iki hayvanın çalınması ile bu gün Öztürk ailesi mağdur oldu mal varlığı yok oldu.Yarın sıra kimde bilemiyorum. Onun için artık kamera şart oldu. Sayın Valimiz, Sayın Kaymakamımız, Ziraat odası, il özel idareden kamera sisteminin kurulması destek istiyoruz dedi.
 

Bu haber 4343 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz