söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiKurtuluş Caddesi'ne sıcak asfalt kaplandı…


çalışmalarında sıra Kurtuluş Caddesi’ne geldi. Esnafların isteği ve Başkan Özlem Çerçioğlu'nun talimatlarıyla Kurtuluş Caddesi’nde kaldırımları genişletme çalışmaları başladı. Bu çalışmanın tamamlanmasının ardından caddeye bir kat daha asfalt atılarak vatandaşların hizmetine sunulacak. 

Aydınlılara daha iyi hizmet vermek için bürokratlarından mesai kavramı gözetmeksizin çalışılmasını isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yakından takip ettiği ve sürekli bilgi aldığı çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. 

Söke’nin Kurtuluş Caddesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Aydın Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Fatih Akkentli, yol yapım çalışmalarında gerekli denetlemeleri gerçekleştirerek bilgi aldı. İncelemelerinin ardından mahalle sakinleri ile sohbet etmeyi de ihmal etmeyen Akkentli, vatandaşların talep ve şikâyetlerini dinledi. 

“Vatandaşımız istedi biz de yapıyoruz”

Vatandaşlarla görüşmelerinin ardından kısa bir değerlendirme de bulunan Aydın Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Fatih Akkentli, “Başkanımızın talimatları ile üst yapı çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Yoğun çalışma tempomuzu daha da artırarak vatandaşlarımıza sorunsuz, kaliteli ve sürdürülebilir bir alt ve üstyapı sunmayı hedefliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu'nun talimatlarıyla yine bir yolumuzu daha asfaltlıyoruz. Kurtuluş Caddesi’ndeki esnaflarımızla yaptığımız görüşmelerde caddemizin nasıl görünmesini istediklerini sorduk. Kaldırımların biraz daha genişlemesini istediler. Önümüzdeki günlerde kaldırımların yapımını tamamlayacağız. Daha sonra caddeyi 1 kat daha asfalt kaplayarak çalışmalarımızı bitireceğiz.” dedi.

Bu çalışmanın ardından programda olan diğer caddelerde hizmetlerin başlayacağını belirten Akkentli, “Sıradaki caddemiz Kayas Caddesi. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu Söke'ye ziyaretinde yeni iş makinaları, asfalt makinaları aldım ve bu makinaların ilk çalışmasına Söke’den başlayacağım demişti. Söz verdiği gibi de çalışmalara Söke’den başladı.” ifadelerini kullandı. 

“Dedik mi dedik, yaptık mı yaptık!”

Akkentli, konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi: “Söke'de asfaltlanmadık cadde kalmayacak dedik mi dedik...Bu çalışmalar Söke’den başlayacak dedik mi dedik...Söke'yi yeni bir vizyona kavuşturacağız dedik mi dedik... İşte bugün bu çalışmaları yapıyoruz. Sayın başkanımız ne söylediyse bugün yerine geliyor. Özlem Çerçioğlu'nun en önem verdiği konuların başında insan geliyor. Sosyal belediyeciliğin yanı sıra bölgemizde ki caddelerin yapımına da çok özen gösteriyor. Yolların bittiği noktada bu kez şehir mobilyalarıyla şehri daha modern bir görünüme kavuşturuyor. Burada da ekiplerimiz yol çalışmaları bittiğinde peyzaj çalışmaları yapacaklar. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.”  

“Başkanımızdan Allah razı olsun”

Başkan Özlem Çerçioğlu’nun çalışmalarından memnun olduklarını anlatan vatandaşlar da “Topuklu Efe’mizden Allah razı olsun. Bizleri asfalt yola kavuşturuyor. Yolumuz köstebek yuvası gibiydi. Şimdi kaymak gibi olacak, bundan iyisi can sağlığı. Belediye ekiplerimiz çok güzel ve hızlı çalışıyor. Memleketimize baktığı için Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Rabbim onu başımızdan eksik etmesin” dediler.

 

Haber:  İbrahim Özgezici

 

Bu haber 566 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz