söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiDestekleme açıklaması


GÜBRE, MAZOT VE TOPRAK ANALİZ DESTEKLEME MİKTARLARI BELLİ OLDU

AYRICA 2009 YILI PRİM MİTARLARI RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI

Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Musin Örnek; Bakanlar Kurulu Kararı ile gübre, mazot ve toprak analiz destekleme ücretlerinin açıklandığını belirtti.
Söke Ziraat Odası’ndan yapılan açıklamada; “süs bitkisi, özelçayır, mera ve orman emvali ürün alanlarında gübre ve mazot desteklemesi 5 TL; hububat, yem bitkisi, baklagiller, yumru bitkileri, sebze ve meyve alanlarında gübre ve mazot desteklemesi 7.5 TL; yalpı tohum bitkileri ve endüstri bitki alanlarında gübre ve mazot desteklemesi 11 TL; toprak analizinde destekleme ise 2.5 TL’dir. 2009 yılı prim miktarları ise kilogram başı kütlü pamuk 35 Kuruş, sertifikalı tohumda 42 Kuruş, yağlık ayçiçeği 21 Kuruş; dane mısır 4 Kuruş ve zeytinyağı için 25 Kuruş olarak Tarımsal Destekleme ve Yönlendirme Kurulu tarafından belirlenerek19 Kasım 2009 tarihli resmi gazetede yayınlanmıştır. Önümüzdeki yılın prim çalışmaları geçen sene olduğu gibi bu yılda ekimden önce belirlenecektir. Konuyla ilgili çalışmalar devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.
Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Örnek; “Belirlenen destekleme miktarlarının üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Bu haber 2520 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz