söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi

Söke Heyetinden ADÜ Rektörüne Ziyaret


Söke Heyetinden ADÜ Rektörüne Ziyaret

Sağel; Söke’mizin gelişimi için girişimlere devam ediyoruz…

 

Söke heyeti, Söke Mimarlık Fakültesinin açılma çalışmalarının hızlandırılması talebinde bulunmak üzere Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’a ziyaret gerçekleştirdi.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bircan’ı ziyareti, ADÜ Senato Salonu’nda gerçekleşti. Ziyarete,  Söke Ticaret Borsası yönetimi, Söke Ticaret Odası yönetimi yanı sıra Aydın Ticaret Odası yönetimi de katıldı.

Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken ile AYTO Yönetim Kurulu Üyeleri, Söke heyetine destek olmak adın, Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Nejat Sağel, Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay ve Meclis Başkanı Veysel Kara ile yönetim kurulu üyelerinden oluşan Söke heyeti, Rektör Bircan’a Söke’deki Mimarlık Fakültesinin açılma çalışmalarının hızlandırılması taleplerini ilettiler. 

Söke’mizi bölgemizi geliştirmek amacıyla gerekli faaliyetleri en iyi şekilde yerine getirmek için ilimizdeki oda - borsalar ile işbirliği içerisinde özveriyle çalışmalarımıza devam ediyoruz, diyen Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Nejat Sağel, “ADÜ’nün Söke’de bulunan bölümlerini ve eğitimi çok önemsiyoruz. İlçemizde bulunan Fakülte ve Meslek Yüksek Okulu bölümlerini, Söke’nin geleceği açısından İlçe’nin kalkınmasına paralel olarak yapılandırmaya çalışıyoruz. Bütün Sökeli vatandaşlar, kurumlar eğitime ve ADÜ’nün bölümlerinin çoğalması ve öğrenci kapasitesini artırmak için büyük çaba sarf ettiler ve hala ediyorlar. İlimiz ve ilçemizdeki oda - borsalar ile işbirliği içerisinde, birlikte ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamında ziyaret ederek kurumumuzun da katkılarıyla yapılan Söke’deki Mimarlık Fakültesinin açılma çalışmalarının hızlandırılması talebinde bulunduk. Söke’mizin gelişimi için girişimlere devam ediyoruz… En kısa sürede fakültemizin faaliyete geçmesini temenni ediyoruz.” dedi.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 605 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz