söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiKredi ve Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurduna Kavuştu


Kredi ve Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci Yurduna Kavuştu

 

Yaklaşık 6 bin üniversite öğrencinsin öğrenim gördüğü ilçemizde yıllardır büyük eksikliği hissedilen Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu nihayet tamamlanarak hizmete girdi.

2015 yılında 12 milyon 265 bin liraya ihale bedeli ile ihalesi yapılmasının ardından yüklenici firmaya da 2015 yılı aralık ayında yer teslimi edilen yurt geçtiğimiz nyıl  tamamlanmış ancak yaşanılan bürokrasi nedeniyle bir türlü hizmete girememişti.

168 Odalı 502 yatak kapasiteli yurtta ranza sistemi bulunmazken yurt yaşam üniteleri ve konforu ile dikkat çekmekte. Söke ilçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu önceki gün hizmete  giren yurtta  beraberinde ADÜ Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç, İlçe Emniyet Müdürü Yalçin Şipal,Jandarma Komutanı Yzb. Gökhan Kurgan ve AK Parti İlçe  Başkanı Namık Yıldırım ile incelemede bulundu.   

Kredi ve Yurtlar Kurumu Söke Kız Öğrenci Yurdu’nun Söke'ye hayırlı olmasını dileyen Kaymakam Kurtbeyoğlu; ”KYK Meryem Yazıcıoğlu Kız Öğrenci Yurdu adeta otel konforunda oluşuyla dikkat çekiyor. Halen müracaat süreci devam eden yurtta, bütün odalar 3 kişilik olup her odada buzdolabı, elbise dolapları, ayakkabılık, çalışma masaları, banyo, wc vs. standart olarak mevcut. İnceleme ziyaretinde bulunduğumuz yurt ilçemizdeki üniversite öğrencilerinin önemli bir ihtiyacını karşılamış olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Bu haber 927 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz