söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiEdebiyat Sohbetlerine Bu Kez Söke Ticaret Odası Ev Sahipliği Yaptı


Edebiyat Sohbetlerine Bu Kez Söke Ticaret Odası Ev Sahipliği Yaptı

 

İlçemizde her ay yapılan ve geleneksel hale getirilmeye çalışılan etkinliğe bu ay Söke Ticaret Odası ev sahipliği yaptı…

Ticaret Odası Konferans Salonunda yapılan ‘Edebiyat  Sohbetleri’ne edebiyat ve kitaplara düşkünlüğü ile  bilinen ilçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’nun yanı sıra Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Söke Ticaret Odası Başkanı ve Söke  Belediyesi Kültür Sanat Komisyonu üyesi Haluk Kutlay, Aydın Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Şükrü Öztürk, Söke Şair ve  Yazarlar Derneği Başkanı Tülay Sarayköylü, Kütüphane Müdürü Fatih Akbaba, Belediye Kültür Müdürü Neriman Arslan, yazar ve şairler katıldı.

Bu ayki “Edebiyat Sohbetleri” toplantısında romanlarında ağırlıklı olarak eski Türk tarihi konularını işleyen ve yakınlarda 6. romanı yayınlanan Mustafa Çevik, romanları hakkında bilgi verirken, Fahri Tecer ise yeni çıkardığı ilk şiir kitabından şiirler okudu, yazılış hikayelerinden bahsetti. 

Edebiyat Sohbetleri toplantısındaki katılımcı yazar ve şairlerde okudukları şiirler ve konuşmalarla geceye katkı yaparlarken gece de geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz Türk Halk Müziği Sanatçı Büyük Usta  Neşet Ertaş içinde özel anma yapıldı.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu her ay gerçekleştirilen Edebiyat Sohbetlerinden büyük bir keyif aldığını söyleyerek bu etkinliğin kalıcı olmasını arzu ettiğini dile getirdi.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 276 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz