söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke, kan bağışında çok duyarlı çıktı...


SÖKE KAN BAĞIŞINDA ÇOK DUYARLI ÇIKTI

Kızılay Kan Bankası Aydın Şubesinin il genelinde sürdürdüğü mobil kan bağışı kampanyalarında 28 Aralık 2010 tarih itibariyle il genelinde yaklaşık 19.300 vatandaştan kan bağışı gerçekleşti.
Düzenli olarak sürdürülen mobil kan bağışı hizmetlerinde vatandaşlar adeta kan bağışına koşarken Söke bu konuda Aydın ilçeleri içersinde öne çıkmayı ile dikkat çekti. Dr. Barış Çaldıran öncülüğünde Söke merkezin yanı sıra beldelerde sürdürülen kan bağışı kampanyasında Söke’de ilçe merkezinde 1150 olmak üzere beldeleri ile birlikte toplam 1500 kişi kan bağışında bulundu. 
Güllübahçe Beldesi Kan Bağışında Lider Oldu;
Söke’nin içe merkezinin yanı sıra beldelerinde de başarı ile sürdürülen kan bağışı kampanyasında; Bağarası; 62, Sarıkemer; 73, Sazlı; 72, Savuca; 37, Atbugazı; 45 kişi kanbağışı yaparken Güllübahçe Beldesinde bu rakam 81’e ulaştı.
Kızılay’ın il genelinde yürüttüğü kan bağışı kampanyasına vatandaşların göstermiş olduğu duyarlılığa teşekkür eden Dr. Barış Çaldıran; ”İl ve ilçeleri gezerek kan bağışı yapan vatandaşlardan kan toplayarak ihtiyaç sahibi hasta vatandaşlarımıza ve olası bir felaket anında kullanılmak üzere elimizde kan bulunması amacıyla kan topluyoruz. Vatandaşlarımızın bu konudaki duyarlıklarından memnunuz”dedi.

 

Bu haber 2241 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Yorum Yaz
  • bağışcı (1/2/2011)
    kızılay hangi günler kaan bağışı için geliyo yazarmıınız