söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiMehmet Erten Güllübahçe Muhtarlığa Talip Oldu


Mehmet Erten Güllübahçe Muhtarlığa Talip Oldu

 

Son yerel seçimlerde Güllübahçe Beldesinde MHP’den Belediye Başkan adayı olan Mehmet Erten, Büyükşehir yasası ile Söke’nin mahallesine dönüşen Güllübahçe’de şimdi de muhtar adayı oldu.

Güllübahçe’nin yanı sıra Söke’de emlak alım satım işiyle uğraşan muhtar adayı Mehmet Erten, geçmiş yıllarda amatör futboldaki başarıları ile de beldesine sportif ve sosyal hizmetleri ile de iz bırakmıştı.

Büyükşehir yasası ile muhtarların yörenin sorunlarını ilgili kamu kurum kuruluşlarında çözümü için dile getirip takipçisi olmanın yanı sıra devletin mahalle bazındaki tek temsilcisi olduğunu söyleyen Mehmet Erten; ”Güllübahçe Söke’nin olduğu kadar  Prine antik kenti, Azizi Nikolaus Kilisesi, mesire alanı ile Aydın’ın hatta ülkemizin önemli yerleşim alanı. Gerek Aydın Büyükşehir gerekse Söke Belediyesi kendi sorumluluk alanlarında mahallemizde  çalışmaları var,ancak bu hizmetler mahalle sakinleri olarak Güllübahçe  için  beklentilerimizi henüz karşılayamadı.Yeni projelere  ihtiyacımız var.Turizm bölgesi olan Güllübahçe’mizde yerli ve yabancı turizmden  geçmiş yıllardaki gelirimizden uzaklaştık. Priene gibi  dünyanın ilk planlı şehrinin daha  iyi anlatmamız lazım. Azizi Nikolaus Kilisesi de restore edilip Güllübahçe’ye daha  çok yerl ve yabancı ziyaretçi gelmesine ihtiyacımız var…” dedi..

“Güllübahçespor’u Yeniden Kuracağız”

Geçmiş yıllarda amatör futbolcu olarak uzun yıllar Güllübehçe’ye hizmet veren Mehmet Erten; ”Yakın tarihe kadar belde gençlerimizin formasını giydiği Güllübahçe Belediyespor başarılarının yanı sıra gençlerimizin spor yapmasına  imkan sağladı. Ancak maddi imkansızlık ve ilgisizlik nedeniyle bu kulübümüz kapandı. Güllübahçespor’u yeniden kurarak gençlerimizi sporun içine çekeceğiz” dedi.

 

Haber: İbrahim Özgezici

 

 

Bu haber 538 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz