söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke Şehit Aileleri Ve Gaziler Yardımlaşma Derneği'nden Lokma Hayrı


Söke Şehit Aileleri Ve Gaziler Yardımlaşma Derneği’nden Lokma Hayrı

 

Türk Ulusunun tarihinde çok önemli bir yeri olan, canını bu vatan için feda eden binlerce kahraman Türk Askerinin şehit olduğu Çanakkale Savaşı’nın 101. yıl dönümü nedeniyle, şehit ve gazilerimiz, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de rahmet ve dualarla anmaya başladık.

Önceki gün Söke Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince Belediye  Meydanında düzenlenen kermesin ardından, akşamda yatsı namazı öncesi Koca Camide tüm şehitlerimiz için mevlit okundu.

Dün Cuma namazı sonrası da yine Söke Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneğince bu vatan uğruna canlarını veren tüm şehitlerimzi için lokma döktürüldü. Dernek Başkanı Ulvi Atmaca ve dernek yöneticiler lokma dağıtımına refakat ederlerken, lokma hayrına katılan vatandaşlarımız şehitlerimiz için dua edip rahmetle  andılar.

 

“18 Mart Şehitler Günü Etkinlikleri”

Söke’de 18 Mart Şehitler Günü etkinlikleri pazartesi günü saat 09.00’da kabristanlıktaki şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilmesi ile başlayacak, daha sonra saat 10.00’da Hükümet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunulması ve meydan programı ile devam edilecek.

Salon programı ise Şehit Halis Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesinde devam edilecek.  

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 247 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz