Tuzburgazı'nda “Meteor Yağmuru İzleme Şenliği”


Akıllı ve Tekeli “Meteor Yağmuru İzleme Şenliği” Düzenliyor, Çalışmalar Son Aşamaya Geldi…

 

Meteor yağmuru, bir başka deyişle göktaşı yağmuru. Her yıl 12-13 Ağustos tarihlerinde çıplak gözle izlenen görsel bir şölendir meteor yağmuru. 12-13 Ağustos'ta dünya göktaşı akıntısının içerisine girer ve dünya atmosferiyle etkileşen bu küçük parçalar, bıraktığı yanma izleri ile gece daha iyi görünürler. Gökyüzü meraklıları için Aydın’ın Söke İlçesi’ne bağlı Tuzburgazı Mahallesi’nde merada 12-13 Ağustos tarihlerinde “Meteor Yağmuru İzleme Şenliği” düzenlenmesi için girişim başlatıldı.

 

Meteor yağmuru özellikle şehir ışıklarından uzak alanlardan daha keyifli ve net izlenir. İşte bu nedenle de Tuzburgazı bu görsel şölene ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Eskişehir Turizm Dernek Eski Başkanı Mustafa Tekeli bu görsel şölene imza atmak için harekete geçti. Eşkişehir’de de böyle bir etkinliğe imza atan Tekeli, ”Tuzburgazı’nda yaşıyorum. Muhtar arkadaşımız Mutlu Akıllı ile meteor yağmuru şenliği konusunda fikir alışverişinde bulunduk, ilgisini çekti ve Söke Kaymakamlığı ile irtibata geçti. İnşallah bu yıl Tuzburgazı’nda bir ilke imza atacağız” dedi.

 

Muhtar Akıllı ise, ”Her yıl aynı tarihte yaşanan meteor yağmurunu bölgemizden de seyir haline getirmek için Mustafa arkadaşımızla hem fikir olduk. Meteor yağmuru şenliği ile birlikte önümüzdeki yıl ek tarım şenliği de programa dahil edebiliriz. İşte bu nedenlerden dolayı piknik alanı projesinin önemi bir kat daha ortaya çıkıyor. Tuzburgazı yeniliklere açık bir bölge. İnşallah Milletvekillerimiz ve yerel yönetimlerin desteği ile bölgemizi daha cazip hale getireceğiz” dedi.

 

Bu haber 530 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz