söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE MÜFTÜSÜ DEĞİŞTİ...


SÖKE MÜFTÜSÜ DEĞİŞTİ...

Ali Saim Doğru Söke İlçe Müftülüğüne atandı…

 

Söke Müftüsü Ahmet Yayla, Balıkesir Edremit Müftülüğüne, Milas Müftüsü Ali Saim Doğru Söke İlçe Müftülüğüne atandı…
Milas Müftüsü Ali Saim Doğru, geçtiğimiz ay yayınlanan nakil listesi ile Söke İlçe Müftüsü olarak atanırken, Söke Müftüsü Ahmet Yayla da Balıkesir Edremit Müftülüğüne atandı.
2014 yılının Ocak ayında Milas Müftülüğü görevine gelen Doğru, 5 yıllık görev süresinin dolmasıyla yeni görev yeri Söke'de mesaiye başladı…

Ali Saim Doğru Kimdir?
07 Ocak 1968 tarihinde Afyon'un Bolvadin ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu 1979 yılında Bolvadin Atatürk İlkokulu'nda okudu. İlkokuldan sonra 2 yıl Bolvadin Merkez Kur'an Kursu'na gitti. 1981–82 Eğitim Öğretim yılında Bolvadin İmam-Hatip Lisesi'ne kaydolup eğitimin 1988 yılında mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı.1993 yılında da fakülteden mezun oldu.
Bir yıl Bolvadin İmam-Hatip Lisesi ve Afyon Cumhuriyet İlkokulu'nda vekil öğretmenlik yaptı. 22 Eylül 1994 tarihinde açıktan atama yapılan Çorum İli, Uğurludağ İlçesi Yeniyapan İlköğretim Okulu'nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak göreve başladı. 30 Kasım 1995 – 01 Nisan 1996 tarihleri arasında Balıkesir Ordu Donatım Okulu'nda temel askerlik eğitimi aldıktan sonra, 01 Nisan 1996-01 Nisan 1997 tarihleri arasında Şırnak ili Cizre İlçesi İmam-Hatip Lisesi'nde Yedek Subay Öğretmen olarak askerlik görevini tamamladı.
1997 yılında Diyanet işleri Başkanlığı'nca açılan müftülük sınavlarında başarılı olarak Bingöl ili Yayladere ilçesi'ne ilçe Müftülüsü olarak atandı. 02 Kasım 1998 tarihinde adı geçen ilçede göreve başladı. Daha sonra da kısa süreli geçici görevlendirme ile, Bingöl Karlıova İlçe Müftüsü, Bingöl İl Müftü Yardımcısı, Bingöl Genç İlçe Müftüsü görevlerini vekaleten yürüttü. 08 Kasım 1999-08 Ekim 2002 tarihleri arasında Genç İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 21 Ekim 2002 tarihinden itibaren de Burdur İli Ağlasun İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. Doğru daha sonra Eskişehir Çifteler İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. Son olarak Milas Müftüsü olarak görev aldı.

Haber: Yılmaz Salum

 

Bu haber 415 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz