söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiBaşkan Tuncel Kadın Hakları Günü'nü Unutmadı


Başkan Tuncel Kadın Hakları Günü’nü Unutmadı 

 

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Kadına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişinin yıldönümünü unutmadı. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme Ve Seçilme Hakkının Verilmesinin 85. yıl dönümünde, Söke Belediye Meclisi’nde bulunan kadın üyelere jest yaptı.

Söke Belediye Meclisi’nin Aralık ayı olağan meclis toplantısı başlangıcında Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişinin yıldönümünü kutlayan Başkan Tuncel, tüm kadınları temsilen belediye meclisinin kadın üyelerine çiçek takdim etti. 5 Aralık tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün birçok ülkeden önce kadınlara seçme ve seçilme hakkını verdiğini belirten Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; “Kadınlarımız her alanda var olmalı. Dünya ve yaşam onlarla daha da güzel” dedi. 

Başkan Tuncel yaptığı kısa konuşmasının ardından meclis toplantısında bulunan Söke Belediye Meclisi’nin Kadın üyeleri Yasemin Gürsoy, Neslihan Koyuncuoğlu, Hatice Uzel, Esra Karakaş ve Senem Saydam’a çiçek takdim ederek, anlamlı günlerini kutladı. 

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 246 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz