söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiAK Parti'li Yavuz'dan Söke Çayı ıslahı değerlendirmesi


AK Parti’li Yavuz’dan Söke Çayı ıslahı değerlendirmesi

Yavuz, “Proje ihalesi 8 Ocak 2020 tarihinde yapılacak”

 

Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, Söke Çayı ıslah çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Demirköprü üzerinde DSİ 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta ile açıklama yapan Yavuz, proje ihalesinin 8 Ocak 2020 tarihinde yapılacağını kaydetti.

Yavuz’un ziyareti sırasında bilgilendirme yapan Balta, “Üzerinde çalışma yaptığımız Söke Çayı Projesi, 1. etap çalışması olarak ilçe merkezinden geçen 2,5 kilometrelik bu kısımda yapılacak olan çalışmanın maliyeti yaklaşık 10 milyon TL’dir. Tabanı beton kaplı kargir bir imalat gerçekleştireceğiz. Devletimiz tarafından yatırım programına alındı. Sayın vekilimizin de takiplerinde olan ihaleye çıkıldı ve 2020 yılının ilk ayı Ocak ayında ilk kazmayı vurmaya başlayacağız. Söke Çayı ıslahı kapsamında toplamda sağlı ve solu 5 bin 200 metre kargir duvar imalatı var, bu 1. etap içindir. Söke’mize yapacağımız bu ıslah çalışmasının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ise, “Bu Söke Çayı Projesi 25 yıllık bir olay. Belediye dükkanlarının boşaltılıp yıkılmasının ardından Söke Çayı’nın temizlenmesi gerekiyordu. Temizlik yapmamıza rağmen yine de çöplerin atılmasına da devam ediliyor. Çayımızın ıslah çalışma projesi 5 bin 200 metredir. 2 bin 500 metrelik alan Söke şehir merkezinin içinde kalan alandır. 10 milyon TL’ye malolacaktır. Bizler bunu seçimlerden önce yatırım programına koymuştuk. Söz verdiğimiz gibi öncelikle ihale programına alındı. Bununla ilgili olarak devletimizin yetkili ve ilgili birimlerine girişimlerde bulunduk. Akabinde ihale izni çıktı ve Allah nasip ederse 2020 yılının ilk günlerinde 8 Ocak’ta ihalesi yapılacak ve ardından ilk kazmayı vuracağız. Söke’mizin 25 yıllık sorunu olan Söke Çayı sorununu 2020 yılının Ocak ayında halletmiş olacağız. Söke halkımıza ve Söke’mize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 338 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz