Bozdemir; Türk'ün Kader Savaşı


Bozdemir; Türk'ün Kader Savaşı 

Büyük Birlik Partisi Aydın milletvekili aday adayı Abdulbaki Bozdemir, 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle yaptığı açıklamada özetle; "Hak ile batılın mücadelesi dünyanın kurulmasından bu güne sürmüştür ve devam edecektir. Aziz Türk milleti tarih sahnesine çıktığı günden bu yana hep hakkın safında  yer almış , mazlumun  koruyucusu zaliminse korkulu rüyası olmuştur. İslam aleminin üzerine yapılan sayısız haçlı seferine yine Türk milleti göğüs germiştir.
İşte Çanakkale savaşları Müslüman Türk'ün üzerine düzenlenmiş en büyük ve en organize haçlı seferidir. Akla gelen her türlü imkan bakımından bizden kat kat üstün olan düşmana karşı Anadolu`nun yiğitleri tarafından kanla yazılmış bir destandır Çanakkale. Bu açıdan bakıldığında üstünlüğü sayıda , parada kısacası maddi çoklukta değil; milli ve manevi değerleri üstün tutmakta olduğuna inanan insanların zaferidir Çanakkale. Bu gerçeği göz ardı edip üstünlüğü maddede arayan toplumlar önce benliklerini sonrada hürriyet ve şereflerini kaybetmektedirler.
Biz BBP olarak diyoruz ki; İnsanlarımız ve çoğunlukla geçlerimiz üzerinde bu gün oynanan oyun  onları maddiyatın üstünlüğüne inandırıp üretmeden kolay yoldan zengin olmaya özendirmek bu sayede her türlü Milli Manevi değerlerimizi elimizden alıp Seyit Onbaşıların, Yahya Çavuşların torunlarını kapitalizme esir etmek şeklinde karşımıza çıkmaktadır.
Türk milletinin doğulusuyla batılısıyla tek yürek olarak mücadele ettiği Çanakkale savaşlarında 13–15  yaşlarındaki çocuklarımızdan tutun da 60 yaşındaki Erzincanlı  Oğuz Amcaya kadar bir millet kader savaşı vermiştir. Çanakkale İnsan öğüten değirmen gibi 253 bin şehidimizin kanıyla emperyalizme en büyük darbeyi vurmuştur.
Düşmanlarımız bu zaferden sonra büyük sarsıntı geçirip haçlı seferlerinin boyutunu değiştirmişlerdir. Artık üzerimize topla tüfekle gelmiyorlar. Milletimizin birlik ve beraberliğini çeşitli oyunlarla bozarak fakiri zengine, doğuluyu batılıya,batılıyı doğuluya, milleti devletine düşman etmeye çalışarak tarihin en şerefli milletini kendi içinde kaoslara sürüklemektedirler. Basiretsiz iktidarlarda bilerek ya da bilmeyerek bu duruma çanak tutmuşlardır.
Çanakkale savaşlarından alınabilecek ibretlerden biri de hiç şüphesiz Enver Paşa ve kabinesinin Alman hayranlığıyla ve onların yalan vaatleriyle Türk milletini bu kader savaşına sokmasıdır. Almanların entrikaları sonucu Almanlarla birlikte girdiğimiz bu savaşta verdikleri hiçbir sözü tutmayarak ne silah ne asker ne de başka bir yardımda bulunmamışlardır .
Almanlardan bir yardım gelmeyeceğini anlayan Mustafa Kemal ve kumanda heyeti 93 harbinden kalan eski topları tamir ettirerek yoksulluk içindeki bir milletin yiğit evlatlarıyla tarihin en büyük zaferlerinden birini kazanmışlardır.
Bu ve buna benzer birçok tarihi gerçek ortadayken biz BBP olarak Avrupa birliği önünde dilenen bir Türk devleti değil Türk İslam birliğini kurarak Öncü ve lider bir Türkiye ile dünyaya adalet huzur ve barış getirmenin uğraşı içerisindeyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.Ruhları şad olsun." dedi.

 

Bu haber 2150 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
  Yorum Yaz
 • öz sökeli (17/3/2011)
  Allah Türk milletine çanakkale ruhunu yeniden versin.Çanakkale ruhuyla daima yarınlara güvenle bakabilelim.Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin.

 • YALNIZ KURT (17/3/2011)
  Zaferin büyüklüğü,savaşın çetinliği ile ölçülür.

 • ASENA (17/3/2011)
  Çanakkale Seferi,Türk milletinin eski kudret ve kuvvetini muhafaza ettiğini,can çekişen bir imparatorluk içinde kahraman bir milletin varlığını meydana koydu. General Fahri BELEN