söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiKarne Tatili Hamsi Şenliği İle Başladı


Karne Tatili Hamsi Şenliği İle Başladı

 

Her yıl başarı çıtasını yükseltmeye devam eden Söke Fatma Tüzzehra Orhun Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde 1. dönem karne dağıtım töreninden sonra Hamsi Şenliği düzenlendi. 

Geleneksel hale gelen Hamsi Şenliği bu yıl 8. kez düzenlendi… Hasi Şenliği sonrasında öğrenciler horon teptiler, halk oyunları sergilediler…

Öğrencilerin başarı ve motivasyonunu arttırmak, birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla öğretmenlerin desteği ile gerçekleşen Hamsi Şenliği'ne yoğun bir katılım oldu. Mangal ateşinde ızgarada pişirilen hamsileri ekmek arasında elleri ile ikram eden öğretmenler, öğrencilerini mutlu bir şekilde tatile gönderdiler.

Okul Müdürü Turgut Şimşek her türlü imkan ve fırsatın öğrencilere sunulduğunu belirterek, "Haftada iki gün balık, ömürboyu sağlık diyerek, öğrencilerimize balık yemelerini öneriyoruz. Balık, öğrenim başarısını, beyin gelişimini desteklediği gibi, kan ve dolaşım sistemini de olumlu etki yapar, algılama ve dikkat yetisini de güçlendirir. Diğer gıdalarla birlikte öğrencilerimizin balık tüketimine de önem vermelerini istiyoruz" dedi. 

 

Haber: İbrahim Özgezici

 

Bu haber 267 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz