söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiEge Kimsesizler Sokak Çocukları ve Engelliler Derneği 12 Bin 144 Kişiye Ulaştı


Ege Kimsesizler Sokak Çocukları ve Engelliler Derneği 12 Bin 144 Kişiye Ulaştı

 

Kuruluşunda Söke ve çevresine yönelik faaliyetler yapan daha sonra yaptığı yardımlarla il ve ilçe dışına uzanmasının ardından ismini Ege Kimsesizler Sokak Çocukları ve Engelliler Derneği olarak değiştiren dernek kuruluşundan bu yana 12 bin 144 kişiye ulaştı.

Dernek başkanı ve yöneticiler düzenledikleri basın toplantısında faaliyetlerini paylaştılar.

Dernek Başkanı Ekrem Erdem, yaptığı açıklamada Mart 2019 yılında kurulduklarını söyleyerek; ”Hayırseverlerimizin derneğe yaptıkları katkılarla bu güne kadar 12 bin 144 muhtaç sahibi hemşerimize ulaştık. Genelde tekerlekli sandalye, hasta bezi, gıda, hasta yatağı başta olmak üzere çeşitli konularda zor durumda olan vatandaşlarımızın yanında olmaya  çalıştık. Ayrıca 5 ildede 6 bin 850 muhtaç vatandaşımıza ulaştık. Şu anda derneğimizin faaliyet alanlarındaki yerleşim birimlerinden 2 bin 375 muhtaç sahibinin başvuruları var. Bu hizmetleri yerine getirmemizde en büyük katkı hayırseverlerimiz.Onlara bir kere  daha teşekkür ediyoruz”dedi.

 

“İşadamı Başduran Reklam Tanıtım Aracının Gelirnini Derneğe Bağışladı”

İlçemizde reklam ve tanım işletmesi sahibi işadamı Bünyamin Başduran da derneğin faaliyetlerine duyarsız kalmadı. Başduran led ekranlı mobil tanıtım  aracının 2020 yılı gelirlerini derneğe bağışladı. Geride bıraktığımız yıl içersinde bağışı yapılan araçtan yılda yaklaşık 70-80 bin gibi gelir elde ettiklerini sözlerine ekleyen Başduran; ”Bu gelirin bu yıl daha da artacağına inanıyorum. Derneğe yapılacak yardımlarla daha çok muhtaç hemşerimize ulaşılacağına inanıyorum.” dedi.

Dernek başkanı Ekrem Erdem ve yönetim kurulu üyesi aynı zamanda İYİ Parti Belediye Meclsi Üyesi Turgay Avcı da işadamı Bünyamin Başduran’a teşekkür ettiler.

 

Haber: Murat Sülünoğlu

 

Bu haber 127 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz