söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSENARİST FATİH AKKENTLİ BOŞ DURMUYOR...


SENARİST FATİH AKKENTLİ BOŞ DURMUYOR...


İlçemiz arap mahallesinde yetişen, tiyatroya olan düşkünlüğü ile bilinen Fatih Akkentli, Söke Belediyesi Şehir Tiyatrosu çatısı altında yazdığı tiyatro eserleri, sikeç ve parodileriyle, isminden söz ettiriyor.
Senarist Fatih Akkentli, oyunculuk yönüylede izleyenleri parmak ısırtıyor. Geçtiğimiz gün Söke Eskpres Gazetesi’ni ziyaret eden menejer oyuncu Mustafa Kavruk ile Söke’deki sanat ve kültürel çalışmalar hakında fikir alışverişinde bulunan Akkentli, yoğun iş hayatı, siyasal yaşam bir kenera, sanat ve kültürel çalışmalarımı çok önemsediğimi herkes tarafından bilinmekte. Söke Belediye Şehir Tiyatrosu topluluğu çatısı altında senaryo yazmaya, oyuncu olarak yer almaya devam edeceğimni belirten Akkentli; “Bu sezon hababam sınıfını günceleştiriyorum. Neşeli Günlerin tiyatro varyasyonu yazıyorum. Asmalı cezaevi, başkaniye, bizim köyün delisi adlı yazdığım eserler, sahnelenmeye hazır durumda. Söke Belediye Şehir Tiyatrosu yönetmenimiz Hüseyin Akkaya yönetiminde bu sezon ikinci kez Sökeli sanat severlerin karşısına Artiz Mektebi adlı oyunla çıktık.
2 Perdelik Komedi oyununu başarı ile sahneledik Söke Belediyesi şehir Tiyatrosu ekibinde; Fatih Akkentli (Zampara Recai-Rasim Bey-Beytullah-Özürlü Çocuk), Yasemin Yavaşoğlu Düz (Gaddar Melahat-Beyhan Hoca-Laz Kadın-Özrülü Çocuk Annesi), Barış Çeşmeci (Şan Hocası-Neveser Hanım), Nurten Işık (Selma-Nilay Domdom-Öğrenci), Eftal Pullukçu (Taylan Efendi), Ali Bosnalı (Baba), Zehra Civelek (Nesrin), Alp Evkuran (Ali), İbrahim Bosnalı (Müdür), Sühan Karaçelik (Diksiyon Hocası-Bale Hocası), Seda Yanık (Yasemin-Mine-Kızöğrenci-Filiz), Muzaffer Baş (Arif), Samet Güngör (Ersin-3.Erkek Öğrenci), Haydar Güngör (Kemancı-2.Öğrenci), Can Seçkiner (Gaffur-YarımAhmet-1.Erkek Öğrenci), Gülistan Bozkurt (Şule-2.Balerin) yer aldı. Tiyatro oyunu sonunda ayakta alkışlandı.

 

Bu haber 2958 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz