söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSökeli Ünlü Yönetmen Zeynep Tor'un Gördesli Makbule Adlı Tarihi Belgesel Filminin Galası Yapıldı


Sökeli Ünlü Yönetmen Zeynep Tor’un Gördesli Makbule Adlı Tarihi Belgesel Filminin Galası Yapıldı

Kurtuluş savaşında milis kuvvetlere karşı savaşan Gördesli Makbule’nin yaşamını anlatan belgesel filmin çekilemeri tamamlandıktan sonra yaşadığı yer Gördes ilçesinde galası yapıldı...
Galaya Gördes Kaymakamı Davut Gül, Gördes Belediye Başkanı Muhammed Akyol, Kaymakam Vekili Recep Höl, Manisa Kent Konseyi Başkanı Mustafa Pala, Kaymakamlık Basın Danışmanları Ercan Yiğit, Basri Güler yerel araştırmacılar Ahmet İnce Yurdum Güvenen, Köprübaşı Kaymakamı hazır bulunduğu Gala Gecesinde Türk Sanat Müziginin Güçlü sesi Adnan Koç Davetlilere Müzik ziyafeti sunduğu gecede Sökeli Ünlü Yönetmen Zeynep Tor Sahneye davet edilerek Gördes Kaymakam Vekili Recep Höl tarafından kendisine Plaket ile ödüllendirildi..
Bu güzel gecede salonu dolduran izleyiclere teşekkür eden Yönetmen Zeynep Tor, tarih bizim tarihimiz geçmişte Atalarımızın Dedelerimizin Nenelerimizin Kurtuluş Savaşında verdigi mücadelede öne çıkan Gördesli Makbule gibi Çete Ayşe gibi Halil Efe gibi Çerkez Ethem, Sökeli Cafer Efe, Yörük Ali Efe, Demirci Mehmet Efe, Atçalı Kel Mehmet Efe gibi bir çok değerli Kızan ve Efelerin geçmişte Vatan savunmasında verdiği mücadeleyi hepimiz biliyoruz. Bir yönetmen olarak bu Tarihe adını yazdırmış birbirinden değerli insanların geçmişte yaşamlarını Belgeselini yaparak beyaz perdeye aktarmaktan her zaman onur ve gurur duymuşumdur, bunun bir başalngıç olduğunu söylüyorum ve arksının devam edececeğini paylaşmak istiyorum.
Emeği geçen Gördes Halkına, Mülki İdare Amirlerine, Sanat ve Kültür Danışamlarına Sivil Toplum Örgütlerine, Tüm Gördes Esnafına canı gönülden teşekkür ederim.” dedi.

 

Bu haber 3789 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz