söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSöke'de Açık Hava Sinema Keyfi Başladı


Söke’de Açık Hava Sinema Keyfi Başladı

 

Pandemi süreci sonrası ilk kez yapılan etkinlikte sinema severler 7. Koğuştaki Mucize filmi ile keyifli bir yaz akşamı yaşadılar.

Söke Belediyesinin yaz aylarında geleneksel hale  getirdiği açık hava sinema  günleri başladı.Bir ay boyunca her hafta Salı akşamları yapılacak etkinliğin ilk akşamında çekimlerinin bir bölümünün Söke’ nin Bafa Gölü kıyısındaki Serçin Mahallesi ve Kapıkırında yapılan, baş rollerini Aras Bulut İynemli, Nisa Sofia Aksungur ve Deniz Baysal’ın oynadığı 7. Koğuştaki Mucize filmi gösterildi.

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralları göz önünde bulundurularak gerçekleşen etkinlikte; kapı girişinde ateş ölçümü de yapıldı. 

Söke Belediyesi sosyal tesisler yanı zirai donatım depoları önünde gerçekleşen etkinlik oldukça ilgi gördü. 

Pandemi nedeniyle beş aydır vatandaşların evde olduğunu, yeni normalleşme döneminde etkinliklere başladıklarını belirten Söke Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa İberya Arıkan; "Her salı akşamı, dört ayrı film ile ücretsiz olarak etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Yaz akşamında halkımızın katılımıyla keyifli bir etkinlik olacağını düşünüyorum. Hijyen anlamında yoğun bir dönem yaşadık ve yaşıyoruz. Pandemi nedeniyle kültürel etkinliklerimize ara vermiştik. Sinema günleri ile yeniden sosyal ve kültürel etkunklerimize başlıyoruz" dedi. 

Sinema günleri Söke'de 14 Temmuz tarihinde "Aykut Enişte" adlı filmin gösterimi ile devam edecek.

 

Bu haber 981 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz