söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesi“Eşin Group Sökespor”da Umutlar Çok Yüksek


“Eşin Group Sökespor”da Umutlar Çok Yüksek 

 

Son dönemlerin en coşkulu genel kurulu yapan kırmızı lacivertlilerde bir yandan iş adamı Onur Kara’nın yönetime sahip çıkması bir yandan da Eşin Group’un ana sponsor olması yeni sezon öncesi camiada moralleri yükseltti. 

Önceki gün yapılan genel kurulda yeni sezona ana sponsor firmanın ismiyle “Eşin Group Sökespor” olarak girilmesi yönünde karar alınırken, yönetim kurulu üye sayısı da yediden dokuza çıkarıldı. 

Genel kurulda görevi yeni başkan Onur Kara’ya devreden kulüp başkanı Evren Gül, yeni başkan ve yönetime başarı dileğinde bulundu. 

Geçtiğimiz sezon arzu edilen hedefe ulaşılamadıklarını belirten Evren Gül; ”Hepimizin bildiği gibi yeni yönetim oluşturulması için yaşanılan sıkıntılı süreçte belediye başkanımız Sayın Levent Tuncel’in girişimleri ile son gün 22 bin lirayı yatırılmış liglere katılmıştık. Bu sezon yaşanılan başarısızlığın bir çok nedeni var ama ortada  başarısızlık varsa bizimdir…” şeklide konuşarak öz eleştiride  bulundu.

Oynanacak olan play-out maçında Sökespor’un yine ligde kalacak güçte olduğunu da dikkat çeken Gül; ”Pandemi nedeniyle liglerin tescil edilmesi play out a gerek bırakmadı. Ben ve ekibim görev yaptığı sürece bize destek olan başta Belediye Başkanımız Levent Tuncel olmak üzere tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yeni Başkan Onur Kara; ”O Sezon Bu Sezon Olmalı” 

Coşkulu geçen genel kurula katılan üyelerin tamamının oylarını alarak yeni dönem için başkanlığa seçilen Onur Kara, yaptığı teşekkür konuşmasında; ”Ben doğma büyüme Sökeliyim. Sökespor’un alt yapısında on yaşımdan yirmi yaşıma kadar futbol oynadım. Her ne kadar işlerim Kayseri’de olsa da gönlüm kalbim hep burada…” dedi.

Kongre üyelerine ve önceki döneme teşekkür eden Kara, genel kuruldan daha da güçlenerek çıkıldığına dikkat çekerek, ”Sökespor’un yeri asla burası değil. Bir üst lige çıkma hayallerimizi gerçekleştirmek arzusundayız. O sezon bu sezon olmalı. Sökespor’da bu sene birlik beraberlik yılı olsun…”dedi. 

Rıdvan Eşin; “Burada Olmaktan Müthiş Keyif Aldım” 

Sökespor’a ana sponsor olan Eşin Group firmasının sahibi işadamı Rıdvan Eşin’e taraftarlar sevgi gösterisinde bulunurlarken, genel kurulda kısa konuşma yapan Rıdvan Eşin; Sökespor camiasında ve genel kurulda bulunmaktan büyük keyif aldığını dile getirdi. Yeni kulüp Başkanı Onur Kara tarafından kendisine çiçek takdim edilen Eşin’e kongre çıkışında taraftarlar pankart açıp meşale yakarak uğurladılar. 

"Yönetim 9 kişiye çıktı"

Perşembe günü gerçekleşen genel kurulda, yönetim kurulunun 7 kişiden, 9 kişiye çıkarılması kararı da alındı.

Onur Kara başkanlığındaki yeni yönetim kurulu; Kasım Üzüm, Erol Özhavutçu, Hakan Tunceli, Ali Berk Makaraç, Barış Kazan, Özkan Kaya, Nehir Göçtü ve Nazif Maltepe’den oluşurken, denetleme kuruluna da Alper Donat, Fevzi Yıldız, Erdal Erdilliballı’dan oluştu. Federasyon delegeliklerine ise Onur Kara ve Yağız Pullukçu, Barış Kazan isimlerinden oluştu.

Yeni yönetim kurulunun toplanarak görev bölümü yapması bekleniyor.

 

Haber: İbrahim Özgezici

 

Bu haber 550 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz